Świąteczne wydanie płyty „Gorczyca i Przyjaciele”

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Bożym Narodzeniem na rynku muzycznym ukaże się wkrótce świąteczne wydanie płyty „Gorczyca i Przyjaciele”. Premierowy koncert tej niezwykłej odsłony krążka odbędzie się 19 grudnia br. w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. 


Singlem promującym wydawnictwo jest utwór „Rozpakuj mnie”. W Internecie pojawił się w mikołajki, 6 grudnia. W role wokalistów wcielili się Krzysztof Chruściel i Kasia „Puma” Piasecka, muzykę stworzył Łukasz Gorczyca, słowa zaś W. R. Świątczak. Udział w nagraniu wzięli ponadto: P. von Yoden i K. Szturm na gitarach, T. Drachus i ponownie Ł. Gorczyca na klawiszach oraz T. Dominik vel D. Wątroba na perkusji.Jeżeli zaś chodzi o wznowienie albumu, oddajmy głos samemu, wspomnianemu już Łukaszowi Gorczycy, twórcy tego solowego projektu.


Kończący się rok 2016 był jak zwykle dla mnie i moich muzyków bardzo aktywny. Prawie dwieście koncertów, kilka płyt, a wśród nich ta najważniejsza dla mnie, czyli „Gorczyca i Przyjaciele”, która miała swoją premierę 4 kwietnia. Krążek ten to projekt specjalny, do udziału w którym zaprosiłem wyjątkowe osobowości muzyczne – opowiada Łukasz. Wśród tytułowych Przyjaciół wymienić należy przede wszystkim dwie niezwykłe Panie: współpracującą na co dzień z Mickiem Jaggerem i Glorią Gaynor saksofonistkę Patsy Gamble oraz Jennifer Batten, czyli słynną gitarzystkę Michaela Jacksona. Do grona muzyków, którzy wzięli również udział w nagraniu tej płyty należą także: Artur Bradliński (wokalista formacji Oversoul) oraz gitarzyści Krissy Matthews (Norwegia), Keith Thompson (UK) i Krzysztof „Puma” Piasecki. Teraz chcemy przedstawić Wam reedycję tej płyty, wzbogaconą o dwa nowe utwory. Pierwszy to „Horyzont Kosmiczny” z projektu, który dość przewrotnie zatytułowaliśmy „Piosenki do Tańca”. Realizuję go wspólnie z Sylwią Kwasiborską, Igorem Nowickim i Tomkiem Dominikiem. Drugi utwór, śpiewany w duecie przez Kasię „Pumę” Piasecką i Krzysztofa Chruściela, nosi tytuł „Rozpakuj mnie”. Jest to propozycja na nadchodzące święta. Dzięki tym dwóm bonusowym utworom  liczba artystów, którzy pojawili się na płycie „Gorczyca i Przyjaciele”, wzrosła do dwudziestu.


Tracklista:

1. Happy Mustard
2. Look at the East
3. Luxury Hotel
4. Taniec Mrówek
5. Utor Utor
6. Still Love You (Everyday)
7. Samba na słowa

Utwory bonusowe:
8. Rozpakuj mnie
9. Horyzont kosmiczny


Zajrzyj po więcej:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.