Sztywny Pal Azji powrócili z nowym utworem

Singiel „Wodzirej” to kolejna nowość zaplanowana przez zespół Sztywny Pal Azji na 2020 rok. Piosenka została zainspirowana filmem Feliksa Falka „Wodzirej” oraz utworem „Korowód” Marka Grechuty.
 
Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał na ten słynny festiwal regularnie przez trzy kolejne lata. Teraz powrócili do muzyki z „Wodzirejem„.
 

 
Teledysk powstał dzięki pomocy wiernych fanów. Przypomnijmy, że na początku tego roku pojawił się również utwór „Kurara„. Być może już niedługo poznamy więcej informacji na temat przyszłej, ewentualnej płyty.

Podziel się swoją opinią ;)