Sztywny Pal Azji prezentuje nowy utwór i zapowiada kolejne nowości

Ostatnia jak dotąd nowości od zespołu Sztywny Pal Azji słyszeliśmy w 2017 roku, kiedy to grupa wydała płytę pt. „Szara”. Album spotkał się wówczas z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów. Na taki sam liczy teraz, kiedy światło dzienne ujrzał singiel „Kurara”. Ta piosenka to początek nowości, jakie Sztywny Pal Azji zaplanował na 2020 roku.

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał na ten słynny festiwal regularnie przez trzy kolejne lata.

Debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja” (1987 r.) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. „Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/SztywnyPalAzji/

Instagram: https://www.instagram.com/sztywnypalazji/