Szymon Nidzworski Project feat. Andrzej Seweryn z albumem „Behind Your Eyelids”

8 grudnia 2017 roku na rynku muzycznym ukazał się album zatytułowany „Behind Your Eyelids”, którego twórcami są Szymon Nidzworski Project i Andrzej Seweryn. 


Szymon Nidzworski Project jest autorskim projektem saksofonisty i kompozytora Szymona Nidzworskiego, znanego choćby z wielokrotnie wyróżnianego Magnolia Acoustic Quartet. Album „Behind Your Eyelids” skomponowany przez Nidzworskiego to muzyka przywołująca czas i przestrzeń, zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny. Jak informuje wydawca, jeżeli można mówić o akustycznej muzyce ambient, właśnie tutaj mamy z nią do czynienia. Całość okraszona odrobiną elektroniki, łączy też elementy jazzowe i muzyki improwizowanej. Na krążku, poza melancholijnym, surowym brzmieniem saksofonu lidera grupy, słyszymy staropolską sukę biłgorajską (nadającą kompozycjom ludowego charakteru), tubę, akordeon, perkusję, trąbkę, róg, klarnety czy saksofon barytonowy. Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami, napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, tworzą niezwykle nowatorskie, momentami awangardowe brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej, etnicznej i „muzyki fiordów”. Współpraca Seweryna i Nidzworskiego zaowocowała kompozycjami esencjonalnymi dla charakteru całego albumu.


To jest projekt, który daje widzowi czas. […] Teksty są piękne, nagraliśmy kilka wersji. […] Muzyka, to, co stworzył Szymon, wpłynęło również na mnie i to mi pomogło przy pracy. Dlatego też myślę, że to on stworzył mnie, że to on stworzył mój głos. Taki, jaki słychać w tym nagraniu – mówi Andrzej Seweryn.


Krążek docenił także Warner Music Poland, który został oficjalnym dystrybutorem wydawnictwa.


„Behind Your Eyelids” – spis utworów:

 1. Opening
 2. Take a breath feat. Andrzej Seweryn
 3. Still there…
 4. Waltz
 5. Find the point
 6. Quartet
 7. Wherever
 8. Wake up!
 9. Passing – Lament
 10. Into the forest
 11. Eliza
 12. Psalm (Behind your eyelids) feat. Andrzej Seweryn
 13. Eyesore
 14. Touch of Scheveningen
 15. Take a breath (reprise) feat. SHY

Zajrzyj po więcej:

Szymon Nidzworski na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.