„T.Love” nowy studyjny album zespołu – premiera!

unnamed-1Nowy album T.LOVE zatytułowany jest po prostu „T.LOVE”.

Na premierowym krążku znajdują się kompozycje wszystkich członków T.LOVE – tradycyjnie, do tekstów Muńka. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowy album niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz… Muniek śpiewa o podzielonym społeczeństwie, strachu w Europie zniewolonej terrorem. o uchodźcach, wszystkich naszych fobiach i zagrożeniach…

Album – jak mówi Muniek – ma ostro bujać muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem.


Piosenki „Pielgrzym” możecie posłuchać poniżej:


Okładkę płyty zaprojektował Rosław Szaybo – człowiek-legenda, twórca klasycznych już dzisiaj okładek, jak choćby tej do debiutanckiego albumu The Clash, czy też będącej dzisiaj prawdziwą ikoną „British Steel” zespołu Judas Priest.
Co sam autor mówi o współpracy z Muńkiem:
„Spotkałem się z człowiekiem w ciemnych okularach, który poprosił mnie słowami –  Rosław zrób mi za…. okładkę.
Poszliśmy na piwo i japońskie jedzenie  i doszedłem do wniosku, że mam do czynienia z trudnym, ale niebanalnym facetem. Pomyślałem że skoro się rozmawia  przy piwie, to można zrobić też ” koledze” okładkę.
Proste jest najtrudniejsze a Muniek chciał tylko napis na okładce T.LOVE. Zrobiłem i myślę że jest zauważalna.”

Płyta dostępna jest w trzech formatach – wersja podstawowa (13 utworów), wersja specjalna (18 utworów w tym utwór z Johnem Porterem) oraz vinyl (12 utworów).Dzień po premierze albumu, zespół rusza w długą półtoramiesięczną trasę koncertową promującą album. Początek trasy – 5 listopada w rodzinnym mieście Muńka Staszczyka – w Częstochowie.
T.LOVE – TRASA 2016
05.11 – Częstochowa (Galeria Teatr From Poland)
10.11 – Toruń (Lizard King)
11.11 – Szczecinek (Kino Wolność)
12.11 – Gdynia (Klub Muzyczny Ucho)
13.11 – Olsztyn (Nowy Andergrant)
16.11 – Poznań (Blue Note)
17.11 – Zielona Góra (Piwnica Artystyczna Kawon)
19.11 – Tychy (Pub Underground)
20.11 – Łódź (Scenografia)
24.11 – Białystok (Zmiana Klimatu)
26.11 – Warszawa (Stodoła)
27.11 – Bydgoszcz (Kuźnia)
01.12 – Wrocław (Stary Klasztor)
02.12 – Opole (Studenckie Centrum Kultury)
03.12 – Kielce (Klub Grand)
04.12 – Kraków (Forty Kleparz)
09.12 – Rzeszów (Lukr)
18.12 – Lublin (Graffiti)

fot. Robert L. Baka
fot. Robert L. Baka

4 listopada o godzinie 17.30 na stoisku AudioFast w sali TV3 na Stadionie PGE Narodowym miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa T.Love zatytułowanego „T.Love”.

Prezentacja płyty zespołu odbyła się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z nową muzyką. W trakcie premiery zespół opowiedział o swoim najnowszym albumie i najbliższych planach zawodowych. Gośćmi specjalnymi spotkania będą członkowie zespołu: Muniek Staszczyk, lider T.Love i autor tekstów, Maciek Majchrzak – gitarzysta i producent albumu, a także Jacek Gawłowski – realizator albumu.
Goście mieli okazję wysłuchać utworów z nowej płyty na najdroższym zestawie audio prezentowanym podczas tegorocznego Audio Video Show, wartym 2 mln złotych. Sprzęt zapewnionym przez partnera spotkania – firmę AudioFast.
Na nowym krążku znalazły się kompozycje wszystkich członków zespołu, a za teksty odpowiada Muniek Staszczyk. Artysta odwołuje się w nich do problemów współczesnego świata. Dzień po premierze, czyli 5 listopada, grupa T.Love ruszyła w trasę koncertową promującą album, a jej pierwszym przystankiem było rodzinne miasto Muńka Staszczyka – Częstochowa.

Zajrzyj po więcej : 

T.Love na Facebooku

Strona WWW

t-love1


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.