Taco Hemingway bije rekordy na Spotify!

Od chwili opublikowania online utworów z nowej płyty Taco Hemingwaya „Pocztówka z WWA, Lato ’19”, licznik odtworzeń albumu na Spotify pędzi w niesamowitym tempie. Utwór nagrany z Dawidem Podsiadło „W piątki leżę w wannie” rozbił bank pierwszego dnia po premierze z wynikiem 406 963 odtworzeń!

Nie zmieniając tradycji Taco Hemingway ponownie udostępnił swój nowy album bez zapowiedzi. Oficjalna premiera płyty planowana była na sierpień jednak album ujrzał światło dziennie dwa tygodnie wcześniej online, m.in. na Spotify. Patrząc na sukces „Cafe Belga” (obecnie pojedyncze utwory mają średnio od 7 do 13 mln. odsłuchów) obecne wyniki nowego albumu wcale nie dziwią.


Utwór „W piątki leżę w wannie”, nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło, ustanowił rekord najczęściej słuchanego singla. W ciągu 24 godzin utwór został odtworzony 406 963 razy. Co ciekawe, poprzedni rekord dzienny na Spotify, z wynikiem 318 361 odtworzeń, również należał do Taco Hemingwaya: była to piosenka „Tamagotchi”, hip hopowego superduetu Taconafide, czyli Taco Hemingwaya i Quebonafide.

A to jeszcze nie wszystko. Album „Pocztówka z WWA, Lato ’19” zanotował 3 232 315 streamów w ciągu doby, ustanawiając najlepszy wynik dla płyty na Spotify w Polsce. Poprzedni rekord dla odtworzeń albumu w ciągu 24 godzin ustanowiła w zeszłym roku płyta Soma 0,5mg duetu Taconafide.
Z pewnością pocztówka dobrze zaprezentuje się 28 września na Stadionie Narodowym gdzie Taco Hemnigway w asyście Dawida Podsiadło powie tłumy ludzi.

Sczcegóły na temat koncertu znajdziecie tu: