Takich rytmów jeszcze nie słyszeliście! Letnia Scena Sfery zabłyśnie już jutro!

Muniek o ich debiutanckiej płycie powiedział: „To alternatywa do tatrzańskiej cepelii w sosie tatro-polo. Materiał wybuchowy, pełen kipiącej emocji. Zostawia łzy i ciarki na plecach”. To chyba już przekonujące słowa, aby 14 lipca wybrać sie na Letnią Scene Sfery i na żywo usłyszeć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, czy wokalną improwizację.

14 lipca na Letniej Scenie Sfery wystąpi Kapela Hanki Wójciak. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem. Jeśli jednak spodziewacie się klasycznej góralskiej kapeli – nic bardziej mylnego!

Piotr Metz z radiowej Trójki o debiutanckiej płycie „Znachorka”:

„Jest taka jak na okładkowym zdjęciu, lekko uśmiechnięta, ale kryjąca w sobie tajemnicę, liryczna, ale wybuchowa. Góralski temperament jest u niej tylko punktem wyjścia do własnej artystycznej drogi. Dodajcie ją koniecznie do swoich znajomych”.

 Teksty Hanki Wójciak opisują współczesny świat, ale ukryte w nich archaizmy i słowa zaczerpnięte z góralskiej gwary przydają piosenkom baśniowości, ludowości. Jest laureatką m.in. III nagrody Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej 2008. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję poświęconą piosence literackiej.

Co muzycy zaplanowali na koncert w ramach Letniej Sceny Sfery?

Przywieziemy do Bielska-Białej nasze piosenki, piosenki z debiutanckiej płyty Znachorka i te nowsze, które wydamy na drugiej płycie, jesienią tego roku. W naszej muzyce spokój miesza się z dzikością, improwizacja z mantrowaniem motywów. Przywieziemy pieśni do zadumy i do tańca. Chebojcie Ludziska! – zaprasza na piątkowy koncert o 19.30 Hanka, góralka z Zakopanego, liderka formacji.

Dołącz do wydarzenia!

Zapowiedź tego, co nas czeka, znajdziecie tu:


Zajrzyj koniecznie:

FB: https://www.facebook.com/KapelaHankiWojciak/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCRV9flFPJEr-Q5VMnY4kEIg

INSTA: https://www.instagram.com/kapelahankiwojciak/


ZAREZERWUJ SOBIE CZAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.