Teledysk do utworu „Tabu” Ms. Obsession

W minioną środę, tj. 25 października br., ukazał się teledysk do utworu „Tabu” Ms. Obsession. Singiel ten zapowiada krążek „Manekin”, który ujrzy światło dzienne już 27 października.


Jak informuje wydawca, „Manekin” to bardzo nowatorska i odważna propozycja muzyczna. Artystka zaprasza słuchaczy do intrygującego świata barwnych, elektronicznych brzmień, przenikliwych, ambitnych tekstów, wyśpiewanych szeroką paletą barw. Połączenie tych elementów pozwala wejść w odmienne światy poszczególnych utworów. Baśniowa lekkość przeplata się tu z wyrazistością rapowanych partii, by zanurzyć się w miękkiej, onirycznej refleksji nad rzeczywistością o rozmytym kształcie.


„Tabu” to piosenka zaczepna, demaskująca, mówiąca o podwójnej moralności – opowiada wokalistka.  Staram się w niej sprowokować społeczeństwo do spojrzenia w lustro. Nikt z nas nie jest kryształowy, a mimo to często oceniamy, dając sobie prawo do pokazywania palcem i wykluczania innych. Gra pozorów, udawanie, sztywna etykieta kończy się dla wielu na hucznej imprezie, gdzie pod wpływem napojów wyskokowych zaczynają odpadać maski. Pytanie, ile ich jest i ile z nich zdoła się odkleić. Nasze społeczeństwo wydaje się mieć sporo tematów tabu, co utrudnia dialog, czasem ogranicza wolność słowa, a wielu osobom odstającym od powszechnych „reguł” uniemożliwia życie w zgodzie ze sobą czy wręcz zmusza ich do ukrywania prawdziwego oblicza. Pisząc i produkując ten utwór, starałam się stworzyć pewien dualizm – mocna „betonowa” warstwa perkusyjno-basowa przeciwstawiona jest kolażowi dźwięków i sampli z zupełnie innej, jaskrawej rzeczywistości. Całość zmierza do wyzwolonego szaleństwa, tak jak w teledysku; od fraka do nagiej prawdy.Inspiracją do powstania materiału były nie tylko obserwacje i doświadczenia Ms. Obsession, ale też twórczość takich postaci, jak David Lynch, Salvador Dali czy Michaił Bułhakow. Do powstania materiału przyczyniło się wielu zdolnych producentów: SOTEI, En2ak, Teielte, ka-meal, WTRDPS oraz duet Dustplastic. Miksem zajął się Rafał Smoleń.


Ms. Obsession zawsze podążała własnym torem, co niejednokrotnie zostało docenione: w 2013 roku stworzyła utwór „Borderline” do muzyki Tricky’ego, w 2016 roku miała przyjemność wystąpić z zespołem Sotei w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, a w marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition. Ma na koncie samodzielnie wyprodukowaną i wydaną płytę „Lovely Fear” z 2013 roku oraz kilka kolaboracji z producentami polskiej sceny elektronicznej.


Album „Manekin” ukazuje się dzięki wygranej w konkursie radiowej Czwórki: „Wydaj płytę z Będzie Głośno”.


„Manekin”  – tracklista:
1. Nie ma mnie 3:19
2. Ze mną 3:19
3. Bramy snu 3:31
4. Tabu 3:11
5. Freedom 3:10
6. I Tried 3:48
7. Poszarpane serca 3:28
8. Help me 3:50
9. You & I (bonus track) 3:31
10. Wyobraźnia (bonus track) 2:46


Zajrzyj po więcej:

Ms. Obsession na Facebooku 

Ms. Obsession na Instagramie

Ms. Obsession na YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.