[TELEDYSK] Mateusz Mijal „Szkło i Lód”

Prezentujemy najnowszy teledysk Mateusza Mijala do utworu „Szkło i Lód”, który zakwalifikował się do konkursu Super Premier tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór skomponował Mateusz Mijal i Chris Toffson, za produkcję odpowiada Chris Toffson i Bartosz Miecznikowski. Autorem tekstu jest Wojciech Byrski. Utwór promuje również debiutancki album Mateusza zatytułowany „9 lat”, który ukazał się na wiosnę tego roku. Na krążku znalazły się takie przeboje Mateusza, jak „Winny” czy „Niech się ludzie śmieją”. Klipy Mateusza obejrzano na kanale YouTube ponad 20 milionów razy. A oto „Szkło i Lód”:


Mateusz Mijal
Młody wokalista, urodzony w 1986 roku w Jaśle. Choć ukończył tam szkołę podstawową i gimnazjum, jego cała późniejsza kariera muzyczna związana była ściśle z Krakowem. Mateusz od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Następnie – już od osiemnastego roku życia – brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Potem, przez niedługi czas, był wokalistą zespołu Skangur.
Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy. W 2009 roku Mateusz wraz z zespołem Chłopacy wydał pierwszy singiel pt. „Wiara”. Z tym właśnie hitem zakwalifikował się na Sopot Hit Festiwal 2009. „Wiara” ubiegała się o miano polskiego hitu lata 2009. Ostatecznie zajęli zaszczytne drugie miejsce. W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem stworzył utwór „Winny”, propozycję na wakacyjne imprezy. Następnie był singiel „Coś na później”.  propozycją Mateusza Mijala był utwór „Niech się ludzie śmieją”, którego autorem tekstu jest Wojciech Łuszczykiewicz z zespołu Video. Zdjęcia do teledysku kręcone były częściowo w Polsce, natomiast także w Chorwacji na specjalnie wynajętym jachcie. Na chwilę obecną utwór ma prawie siedem milionów odsłon. Kolejną propozycją muzyczną artysty był utwór „Zabijasz mnie”, którego autorem tekstu jest Liber, natomiast muzykę skomponował sam Mateusz Mijal. W 2016 roku ukazał się debiutancki krążek artysty. Oprócz najnowszego singla „Szkło i Lód” na płycie znalazły się wszystkie dotychczasowe przeboje artysty.

Mateusz Mijal

Redakcja Muzykoholicy

Muzykoholicy.com | Miejsce Polskiej Muzyki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *