Nowy, niezwykle klimatyczny teledysk grupy Szepty i Krzyki „Nie zawsze będę (Aniele mój)” !

Z końcem 2015 roku nakładem Requiem Records ukazała się płyta zespołu Szepty i Krzyki „Trzynaście stanów świadomości”. A już dziś możecie obejrzeć klimatyczny teledysk do piosenki „Nie zawsze będę (Aniele mój)”.

Szepty i Krzyki to zespół z Warszawy, który zaczął swoją działalność w 2013 roku. Kilka miesięcy temu wydali swój drugi (po płycie „Szepty i Krzyki”) album „Trzynaście stanów świadomości”. Członkowie zespołu Tomasz Herbrich, Rafał Kaczewski, Artur Szuba i Marcin Mentel grają muzykę łączącą bardzo różne elementy. Na ich najnowszej płycie znajdziecie sporo elektroniki, trochę punk’u, rocka, pop-u, ale także spokojniejsze ballady. Najlepiej tą mieszankę opisuje chyba sama nazwa grupy. Jest tam trochę przeszywającego krzyku, który wyrażać może zarówno złość czy gniew, ale także niepohamowaną radość i szaleństwo. Z kolei szepty mogą opowiadać o smutku czy cierpieniu, ale również strachu.

Najnowszy singiel „Nie zawsze będę (Aniele mój)” to przepiękna ballada opowiadająca o miłości i niedoskonałości, opatrzona sennym, klimatycznym teledyskiem, w którym oprócz obrazu hipnotyzuje nas również głos wokalistki. Zobaczcie sami :

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=KqkHcBFwpoc[/embedyt]

Piękna historia, piękne przesłanie, piękny teledysk i piękny wokal, który w końcowej części piosenki zmienia się jakby w mantrę/modlitwę zaśpiewaną w etnicznym/indiańskim stylu, wszystko to sprawia, że ten utwór na dłużej zagości na mojej playliście. Warto dodać, że realizacja teledysku, za którego odpowiedzialni są Dominika Suchecka (reżyserka, montażystka i scenarzystka) i Brunon Hawryluk została sfinansowany z pieniędzy zebranych na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl.

A co sami twórcy mówią o swoim teledysku ?

Utwór „Aniele mój” jest nie tylko przyjemną balladą o miłości dwojga ludzi, ale również smutnym, intymnym wyznaniem osoby, która bez złudzeń opowiada o swojej niedoskonałości i niedopasowaniu do otaczającego świata. Pogodne dźwięki przeplatają się w nim z melancholicznym zawodzeniem i niepokojącą, orientalną mantrą, jawa miesza się ze snem. W teledysku chcemy przekroczyć granice rzeczywistości, pokazać niesamowite baśniowe obrazy, które malują się nam pod kopułami przy słuchaniu kawałka, opowiedzieć gorzko-słodką historię o wielkiej miłości, która, choć nie trwa wiecznie i nie wszystko może, jest jednak najpiękniejszym i najżywszym uczuciem, które zawsze warto pielęgnować.

                                                                                                                              Dominika Suchecka i Brunon Hawryluk

Zachęcam posłuchajcie !


Oficjalna strona zespołu: http://www.szepty.com.pl/

Oficjalny profil FB zespołu: https://www.facebook.com/szeptyikrzyki/timeline

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *