Terrific Sunday już we wtorek (05.11) zagrają w poznańskim Blue Note!

Terrific Sunday po wspaniale odebranym koncercie podczas tegorocznej edycji Enea Spring Break zespół wraca do stolicy Wielkopolski i ponownie stanie na deskach klubu Blue Note! Tym razem zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty zatytułowanej „Młodość”, która jest z nami od 27.09. Koncert już 05.11!

Grupa pochodząca z Poznania, gra razem od 2013 roku. Przez ten czas zyskali ogromne doświadczenie na scenach festiwalowych takich jak Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees, Seven Festival. Grali u boku min. Nothing But Thieves, Artura Rojka, Hey czy bandu Muchy. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Na swoim koncie mają dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem i sam dystrybuował w sieci. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu – Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów jaki i przez krytykę.

This slideshow requires JavaScript.

Pierwszy krokiem do w pełni profesjonalnej kariery jest kontrakt podpisany z Sony Music Poland. W drugiej połowie kwietnia ukazał się ich debiutancki singiel zatytułowany „Bombs Away” do którego teledysk kręcony był w Barcelonie. Produkcji debiutanckiej płyty poznaniaków podjął się Marcin Bors – jeden z najbardziej rozchwytywanych i utalentowanych polskich producentów. Zespół dostał nominację do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.


Gościem Terrific Sunday będzie grupa Frankenstein Children, czyli czwórki muzyków pochodzących z niewielkich miejscowości z widokówką lasów i gór. Mieszkają i tworzą we Wrocławiu. W 2013 nagrali swoją pierwszą EPkę. Trzy lata później wydali swój pierwszy longplay „I’m Here Somewhere” zarejestrowanym w Folktronika Studio.

This slideshow requires JavaScript.

12 kwietnia 2019 roku ukazał się drugi album pt. „Patience”, nagrany z producentem Marcinem Paterem (Clock Machine, Gypsy and the Acid Queen, So Flow), którego znaczną część nagrali w drewnianym domku w Bieszczadach.
Inspiracje aurą przyrody i samotności zaefektowały diametralną zmianą brzmienia zespołu. Pojawiają się teksty w języku polskim, elektronika, dużo więcej melodii, spokoju oraz dźwięków natury.


Zajrzyj po więcej:

FB: Terrific Sunday, Frankenstein Children

Instagram: Terrific Sunday, Frankenstein Children