Tęskno wystąpi w łódzkim Pop’n’Art!

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

Premiera projektu odbyła się w maju 2017 roku, ale wszystko zaczęło się od wspólnie zaaranżowanego rok wcześniej utworu Fastrygi Meli Koteluk, który spotkał się z entuzjastycznym odbiorem słuchaczy, jak i samej artystki. Zespół, po zaledwie roku istnienia, ma na koncie występy na takich festiwalach jak Open’er, Slot Art, Spring Break czy Transatlantyk oraz wyprzedane koncerty klubowe. Duet, nieraz wspomagany na scenie kwartetem smyczkowym, tworzy brzmienia, w których słychać fascynację skandynawskim art-popem i kameralistyką. Delikatne melodie połączone z tekstami po polsku przenoszą nas w subtelny tęskno-świat.

Zespół niedawno – bo 9 listopada – wydał debiutancką płytę zatytułowaną Mi. Całego wydawnictwa możemy posłuchać w serwisach streamingowych, m.in. na Spotify.

Tęskno: Mapa

Nie ma jednak wątpliwości, że najlepszą okazją do posłuchania muzyki Tęskno jest koncert zespołu w łódzkim Pop’n’Art, w którym tego wieczoru wszyscy obecni „zamienią się w słuch” (jak słyszymy w utworze Tęskno pt. Uszy). Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy!

TUTAJ kupisz bilety na to wydarzenie.


Zajrzyj po więcej:

Facebook

Instagram

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.