The Cassino jako pierwszy polski zespół zagra dla Sofar Sounds Global Listening Room. Transmisja już dziś

Koncerty z cyklu Sofar Sounds Global Listening Room to odpowiedź na brak spotkań z muzyką na żywo spowodowany światową pandemią. Mimo niesprzyjającej sytuacji, Sofar zdecydował, że nie zabierze słuchaczom możliwości poznawania nowych artystów i zaprezentuje ich w formie globalnych koncertów online.

W projekcie biorą udział twórcy z całego świata, w tym m.in. nigeryjska gwiazda Adekunle Gold, izraelska zwyciężczyni konkursu Eurowizji Netta oraz wschodząca gwiazda brytyjskiego popu Olivia Dean. Pierwszym zespołem z Polski, który weźmie udział w akcji, jest The Cassino.

Koncert trójmiejskiej grupy poprzedzi premierę jej nowej EPki pt. „Glass and Styrofoam”. Wydawnictwo ukaże się 4 września 2020 r. nakładem wytwórni FONOBO Label.

Rock miesza się na nim z bluesem, funkiem i psychodelią. W piosenkach słychać też wyraźne inspiracje zespołami zaliczanymi do nurtu indie. Jednocześnie zespół cały czas zachowuje indywidualny charakter i stawia na szczerość i wulkan emocji.

Koncert The Cassino w ramach Sofar Sounds Global Listening Room potrwa trzydzieści minut. Międzynarodowa transmisja odbędzie się w czwartek 3 września o godz. 21:00 na oficjalnym kanale YouTube Sofar Sounds. Odliczanie rozpoczęło się pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=aKY_ZfYT7ig.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.