THE SIXPOUNDER już niebawem z koncertami w Siedlcach, Mrągowie i Iławie

Czołowy przedstawiciel polskiej sceny groove i melodic metalu – zespół THE SIXPOUNDER ogłasza trzy dodatkowe koncerty w ramach obszernej, trwającej od września trasy koncertowej pod kryptonimem „Killer King Tour”.


Formacja wystąpi 17 stycznia w Siedlcach (klub 5 Sztuk), 18 stycznia w Mrągowie (klub Ceglana) oraz 19 stycznia w Iowa Music Bar w Iławie. W roli supportu na wszystkich koncertach pojawi się bydgoski INFLICTION. W Siedlcach zagra dodatkowo pochodząca z Ostrołęki formacja ATERRA.THE SIXPOUNDER + Infliction | Killer King Tour:

* 17.01.2020 SIEDLCE | Klub 5 Sztuk | godz 19:00
* 18.01.2020 MRĄGOWO | Ceglana | godz 19:00
* 19.01.2020 IŁAWA | Iowa Music Bar | godz 19:00
Wejściówki na wszystkie koncerty do nabycia w klubach oraz w przedsprzedaży internetowej pod poniższym linkiem: https://ticketclub.pl/artysci/the-sixpounder-406/


Plakat promujący koncerty / fot. materiały promocyjne

Począwszy od roku 2008 roku THE SIXPOUNDER dorobił się miana jednej z najciężej pracujących i oddanych scenie metalowej formacji w Polsce Pomimo stosunkowo krótkiego stażu zespół ma za sobą trzy pełnometrażowe wydawnictwa w klimatach groove, new metal, melodic death i thrash, udział w prestiżowych festiwalach pokroju „Wacken Open Air” czy „Przystanek Woodstock” oraz kilka obszernych tras koncertowych u boku takich formacji jak Decapitated, Acid Drinkers czy Vader.

Potencjał THE SIXPOUNDER oraz ich trudną do jednoznacznego zaszufladkowania mieszankę ciężkich odmian rocka od groove poprzez thrash do melodyjnego death metalu docenił również wybitny producent Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi zespołami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, In Flames, Meshuggah, Decapitated czy Soilwork.

Zespół jest również twórcą trzech oryginalnych utworów do kinowego hitu „Gotowi na wszystko: Exterminator”, w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się w styczniu 2018 roku. Utwór „Time To Kill” jest przewodnim motywem muzycznym filmu, czyli swoistym hitem filmowego Exterminatora. Dwa dodatkowe utwory – „Time To Kill” oraz „Figure It Out” zamykają ścieżkę dźwiękową obrazu a w filmie wykorzystano ponadto fragmenty utworu i teledysku „Burn” z albumu „The Sixpounder”.


THE SIXPOUNDER:

Filip Sałapa – wokal
Paweł Ostrowski – gitara basowa
Piotr „Sooloo Jr.” Solnica – gitara prowadząca
Artur Konarski – perkusja