„The Valkyries” – premiera płyty Factor 8

W piątek 27go maja miała miejsce premiera debiutanckiego albumu bydgoskiej rockmetalowej formacji FACTOR 8 zatytułowanego „The Valkyries”. Wydarzeniu towarzyszył premierowy koncert, zaś album promowany jest specjalnym lyric wideo.


the Valkyries
„The Valkyries” to pierwszy oficjalny krążek FACTOR 8, choć sam zespół istnieje od 2009 roku.  Od początku istnienia formacja cieszyła się z bardzo dobrym odbiorem zarówno ze strony słuchaczy, jak i mediów czy krytyki, o czym świadczą kolejne sukcesy na gruncie ogólnopolskich przeglądów i festiwali oraz koncerty na jednej scenie z najważniejszymi zespołami nurtu rock/metal w kraju (m.in. Kat, Vader, Virgin Snatch, Organek czy None). Po latach intensywnego koncertowania oraz kilku składowych roszadach, FACTOR 8 wszedł do studia Red Sun w Bydgoszczy, gdzie nagrał debiutancką płytę „The Valkyries”Proces jej powstawania był długi, ponieważ – jak tłumaczą muzycy – sami dojrzewali do własnego stylu i zależało im na tym, by pierwszy album zrobić dobrze a nie szybko. Premierze krążka „The Valkyries” towarzyszył koncert w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Album promowany jest singlem „Valkyries”.


Zdecydowaliśmy, że pierwszym singlem promującym nasz album będzie właśnie tytułowy „Valkyries”, ponieważ zachowuje równowagę pomiędzy cięższymi metalowymi riffami i melodyjnym gitarowym graniem. Jest to na chwilę obecną najlepsza wizytówka zarówno naszej płyty, jak i obranej drogi twórczej – tłumaczy Bartek Wojciechowski, wokalista zespołu.


FACTOR 8 „Valkyries”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *