Trasa koncertowa Cosovel na Bałkanach !

Cosovel, artystka mająca na swoim koncie jeden z najciekawszych debiutów w 2015, kolejny raz udowadnia, że polska alternatywa cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie. Po serii świetnie przyjętych koncertów na największych Europejskich festiwalach i showcase’ach, Cosovel wyrusza w drugą europejską trasę.

Cosovel+Bałkany

Już w lutym artystka wraz z towarzyszącymi jej muzykami odwiedzą Austrię, Słowenię, Chorwację i Czechy. Tym razem na celowniku Polaków znalazły się kluby i instytucje kultury, co zważywszy na to, że nazwa Cosovel nawiązuje do postaci słoweńskiego modernistycznego poety Srecko Kosovela nie powinno szczególnie dziwić.

Nie bez echa przeszły ubiegłoroczne sukcesy koncertowe muzyków, którzy zaprezentowali materiał z debiutanckiej płyty Cosovel na scenach m. inn. Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Spring Break, Waves Bratislava, Barbakan w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja), Reeperbahn Festival w Hamburgu, Loftas Festival w Wilnie czy Fantoche Festival w Baden (Szwajcarja).

Cosovel to najlepszy dowód na to, że od pewnego czasu polscy artyści bez kompleksów zdobywają uznanie poza granicami naszego kraju. Liryczna elektronika uzupełniona klasycznym instrumentarium jest czymś, co przykuwa uwagę międzynarodowej publiczności swoją synkretycznością i nowatorskim brzmieniem. Połączenie klimatów wczesnego Depeche Mode z folkową czułostkowością jest w wykonaniu często porównywanej do Bjork wokalistki czymś, co nie powinno przejść bez echa na rodzimej scenie.

A gdyby sukcesów było mało, Cosovel, obok Sorry Boys będzie reprezentowała nasz kraj na największym Europejskim festiwalu nowej muzyki – The Great Escape Festival w Brighton.

Skład koncertowy grupy to oprócz Cosovel, będącej autorką projektu basista i gitarzysta Aleks Polak, perkusistka Wiktoria Jakubowska, VJ Dariusz Skarżyński oraz inżynier dźwięku Krzysztof Kiedo.


 

Poniżej lista nadchodzących koncertów:
1.02 | Maribor – Dvorana Gustaf Pekarna
3.02 | Zagrzeb – KSET
4.02 | Ljubljana – MENT Ljubljana
6.02 |  Sežana – MC Podlaga 
8.02 | Klagenfurt – Radio Agora
11.02 | Brno – Kabinet MÚZ
12.02 |  Praha, Czech Republic – TBA
19-21.05 | Brighton – The Great Escape Festival

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *