Rycerzyki wyruszają na podbój Polski !

Kilka miesięcy temu zamieściliśmy recenzję debiutanckiej płyty Rycerzyków.  A już teraz możecie posłuchać ich na żywo ! Pierwszy koncert już 19 lutego w Łodzi !

We wrześniu 2015 Rycerzyki wydały entuzjastycznie przyjętą przez krytykę debiutancką płytę. Są „jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu” – pisał Piotr Metz z radiowej Trójki. Jacek Marczuk w Gazecie Magnetofonowej określił ich muzykę jako „istną feerię muzycznych barw, a przy okazji doskonałą zabawę i relaks w towarzystwie popu naprawdę wysokiej próby”. Również my wystawiliśmy im bardzo pozytywną ocenę, ale czy ci muzyczni wojownicy sprawdzą się w wykonaniach „na żywo” ?

rycerzykii
Rycerzyki – okładka płyty

Dla tych którzy nie słyszeli jeszcze ich bajkowej historii to wszystko zaczęło się kilka lat temu od spotkania Gosi i Karola, którzy z wykorzystaniem gitary, werbla i niezawodnych komunijnych klawiszy zainicjowali działalność projektu. Potem dołączyli do nich Maciek, Olek, Michał i Agnieszka. Za sprawą pierwszych piosenkowych prób w postaci „Mating Season” i „Rimemby” krakowski sekstet zwrócił na siebie uwagę muzycznej krytyki. Ta nie spuszczała z nich wzroku śledząc kolejne poczynania uwieńczone wydaniem płyty „Rycerzyki”. Zespół wypłynął na szerokie wody polskiej alternatywy. W życzliwej recenzji Bartek Chaciński napisał, że grają „muzykę z elementami rocka i syntezatorowego popu, i jeszcze easy listening, bo słychać tutaj i ciepłe, lekkie piosenki z lat 60″. Inni przywołali dokonania Fleetwood Mac, Stereolab czy Kate Bush. Na liście skojarzeń znaleźli się też polscy wykonawcy: Pustki, Kobiety, Mikromusic czy Gaba Kulka.

rycerzyki_zdjecia3
To Oni ! Rycerzyki ruszają do boju o polską scenę muzyczną !

Według tych, którzy już mieli okazję być na ich koncercie, Rycerzyków rzadko opuszcza krakowski splin. Jak to bywa jednak w baśniach, nic nie jest takie jak się wydaje. Występując zrzucają z siebie szaty ponuraków. Grając na żywo swoją baśniową muzykę, dają publiczności dużo przyjemności, sobie też sprawiając przy tym nie lada uciechę. Doświadczyć tego na własnej skórze będziecie mogli podczas ich trasy:

19.02 – Żarty Żartami, Łódź (+ Lili Liliana)
20.02 – Klub Żak, Gdańsk
21.02 – Chmury, Warszawa (+ Totemy)
06.03 – Klub Żaczek, Kraków (+ Pustki)
07.04 – Meskalina, Poznań
08.04 – Jazz Burger Cafe, Koszalin

Zespół wystąpi w składzie: Gosia Zielińska (wokal), Karol Jadach (gitara), Maciek Pitala (gitara), Michał Mierzwa (klawisze), Aleksander Margasiński (bas, klawisze), Tomek Starek (perkusja).

Muzyce Rycerzyków towarzyszyć będą przygotowane specjalnie na tegoroczną trasę koncertową wizualizacje Agnieszki Grzegorczyk.

Szczegóły trasy i nowe daty koncertów można śledzić na profilu facebookowym zespołu:https://www.facebook.com/Rycerzyki/
Płyta „Rycerzyki” do posłuchania na http://rycerzyki.bandcamp.com/

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=MahFogc35C8[/embedyt]

 

Ewa Bielecka

Zainteresowania: biologia, fotografia, muzyka, handicrafting

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *