Trwa przedBŁYSK ! Trasa koncertowa zespołu HEY promująca nadchodzący album „BŁYSK”!

W połowie kwietnia ma ukazać się nowy album zespołu HEY – „BŁYSK”. Zespół postanowił jednak „olśnić” swoich fanów przedpremierową trasą koncertową. przedBŁYSK to seria koncertów z ograniczoną liczbą biletów, która ma pozwolić zespołowi „przetestować” nowe piosenki na żywych organizmach ;). Trzeba się śpieszyć ! Zostały już tylko cztery koncerty, a biletów z każdym dniem mniej !

Od ostatniej płyty zespołu HEY – „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan…” minęło już trochę czasu. Kasia Nosowska z Kolegami jednak nie próżnuje i już za kilkanaście dni „zabłysną” nowym materiałem. 11-sty studyjny album „BŁYSK”, który promuje  wypuszczony w marcu singiel „Prędko, prędzej” zapowiada się bardzo interesująco i może zaskoczyć fanów. Zespół zdecydował się na  przedpremierową trasę koncertową o przewrotnej nazwie „przedBŁYSK”. Trzy z siedmiu koncertów zorganizowanych przez Galicja Productions już się odbyły, a publiczność w Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu ponoć bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła nowy materiał. Przed nami jeszcze cztery koncerty w : Łodzi (8.04), Krakowie (9.04), Gdyni (12.04) i Warszawie (13.04). Liczba biletów ograniczona ! Więc spieszcie się ! Wybieramy się na koncert w Krakowie i przedstawimy Wam z niego pełną relację.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=VM1P0l9hY5Q[/embedyt]

Szczegóły koncertu w Krakowie:

Kraków – 09.04.2016 –  Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie wejść: 19:30 Start: 20:30
Bilety przedsprzedaż 55zł, w dniu koncertu 65zł

Bilety do nabycia:
BILETY KOLEKCJONERSKIE:
Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce

hey
Kolekcjonerskie bilety na koncert „przedBŁYSK” zespołu Hey

 

 

HEY
Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność.
Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey’a to: „Ho!” (1994),„Heledore” (EP, 1995), „?” (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to „Karma” (1997) oraz „Hey” (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta „[sic!]” (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey’a. Zorganizowaną z okazji 10–lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album „[koncertowy]” (2003). W tym samym roku został wydany premierowy album „music, music”, na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć wielu twierdziło, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków. Kolejny studyjny album „Echosystem” (2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało się DVD „Echosystem”, zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą. We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey’a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę – „92-07”, tym razem  z okazji 15. urodzin.

Początek roku 2009 upłynął pod znakiem pracy nad nowym albumem, którego część instrumentalna została zarejestrowana w miasteczku westernowym w Sarnowej Górze, a wokale w studio Fonoplastykon we Wrocławiu. Płyta zatytułowana „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” ukazała się 23 października 2009 r. i pokryła się podwójną platyną za sprzedaż ponad 60 tys. egz.

Kolejne wydawnictwo zespołu to album „RE-MURPED!” z maja 2010 r. zawierający zremiksowane wersje piosenek z krążka „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”. Remiksów podjęli się m.in. Smolik, Rawski, Plastic oraz Bueno Bros. W tym samym roku zespół wziął udział w projekcie „Najmniejszy Koncert Świata”, podczas którego wystąpił dla 20 słuchaczy w podkrakowskim Alvernia Studios. W grudniu zapis tego koncertu ukazał się na DVD.

Także w grudniu Hey zagrał kilka wyjątkowych koncertów podczas minitrasy „Re-edycje”. Koncertów wyjątkowych, bo zainspirowanych reedycjami pierwszych albumów, które po kilkunastu latach od swojej premiery, ponownie pojawiły się na rynku. Na program koncertów złożyły się głównie utwory z płyt: „Fire”, „Ho!”, „?” i „Karma”. Gościem trasy był duet Bueno Bros – autorzy kilku remiksów, które znalazły się  na  „RE-MURPED!”

W 2012 r. zespołu współpracował z Marcinem Zabrockim, kompozytorem i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Wiosna i lato tego roku zespół spędził pracując nad materiałem na nowy studyjny album. Premiera płyty zatytułowanej „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan” miała miejsce w listopadzie 2012 r. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest piosenka tytułowa, kolejne single to „Co tam?” i „Podobno”.

Kompozytorem większości piosenek jest Paweł Krawczyk, którego wsparli: Katarzyna Nosowska, Marcin Zabrocki, Jacek Chrzanowski. Teksty są autorstwa Katarzyny Nosowskiej – z wyjątkiem jednego, który napisała i zaśpiewała Gaba Kulka. Jeśli wsłuchamy się w teksty, okaże się, że to być może najbardziej pozytywna płyta Hey’a. Katarzyna Nosowska patrzy na świat ze spokojem, śmiało przygląda się życiu i zachodzącym w nim zmianom.

Rok 2014 minął pod znakiem kooperacji z teatrem. Katarzyna Nosowska oraz Paweł Krawczyk zostali zaangażowani do skomponowania muzyki do najnowszych spektakli Maji Kleczewskiej. W jednym z nich “Cienie. Eurydyka mówi:” Katarzyna wykonuje trzy nowe, niepublikowane piosenki na żywo.

hey3

Również w 2014 roku HEY wyruszył w trasę HEY Unplugged po niecałych 7 latach od wydania albumu z serii MTV Unplugged. Na potrzeby tej wyjątkowej trasy skład zespołu został poszerzony o doskonałych muzyków. Znane rockowe utwory HEYa uzyskały akustyczne aranżacje, a wśród gości na scenie pojawiła się Agata Kulesza. Po raz kolejny trasa osiągnęła ogromny sukces, wszystkie koncerty odbyły się przy pełnych salach. Niezwykłą pamiątką po tej trasie jest płyta „HEY w Filharmonii. Szczecin Unplugged”, która jest zapisem koncertu zespołu w szczecińskiej Filharmonii. Wydawnictwo ukazało się w czerwcu 2015 roku. Aktualnie zespół kończy prace nad swoim 11 albumem, który najprawdopodobniej ukaże w drugiej połowie kwietnia br. i będzie zatytułowany „BŁYSK”.  Zanim to jednak nastąpi, nowe utwory można będzie przetestować podczas serii koncertów „przedBŁYSK”, które muzycy zagrają w 7 miastach, dla ograniczonej ilości widzów.
Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie 23!


Oficjalny profil FB zespołu Hey: https://www.facebook.com/hey1992

Oficjalna strona zespołu Hey: http://www.hey.pl/

Oficjalny profil FB Galicja Production: https://www.facebook.com/GalicjaProductions/?fref=ts

Oficjalna strona Galicja Production: http://www.galicja.net/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *