„Treasure”- Premierowy singiel Penelov

We wtorek, 7 września na YouTube trafił singiel „Treasure”, autorstwaPauliny Łabudy, występującej pod pseudonimem Penelov, aktorki i wokalistki. Teledysk został zrealizowany przy wsparciu jej fanów. Penelov jest również znana jako Alicja Motyl z serialu „19+”.

Penelov nie miała kasy, ale miała pomysł – zorganizowała zbiórkę na Polak Potrafi. Odzew jej fanów okazał się ogromny. W szybkim tempie udało jej się uzbierać potrzebne fundusze na organizację ambitnego teledysku. Odpowiadała za każdy etap projektu. Od napisania i zaśpiewania piosenki, poprzez koncepcję, scenariusz i produkcję teledysku. 

Za produkcję “Treasure”, piękne brzmienia i magiczny klimat odpowiada Patrick the Pan, znany ze współpracy między innymi z Dawidem Podsiadło, Misią Furtak, Kaśką Sochacką, Kamilem Kowalskim, czy zespołem LOR. Nowy singiel Penelov, to mieszanka trip hopu z popem i domieszką filmowego brzmienia. To patetyczna kompozycja ubrana w miejski sound i proste przesłanie – kochaj siebie. Penelov czerpie inspiracje od takich artystów jak Aurora, Portishead i Billie Eilish. Jej kompozycje są nostalgiczne i elektryzujące. Jak sama podkreśla są katharsis, nie katorgą.

Piosenka „Treasure” opowiada o akceptacji bólu i strachu przed odrzuceniem. Mówi o tym, że trudno nam jest zdobyć się na odwagę i żyć w zgodzie z własnymi wartościami. O tym, że wyładowujemy skumulowaną złość na sobie lub kierujemy w stronę osób, które mają, to czego nie mamy, a potrzebujemy najbardziej – miłość do samego siebie.

Natomiast teledysk przedstawia historię kobiety, którą zastajemy w momencie paraliżu życiowego. Każdy z nas miał moment, w którym wszystkie zmysły odmawiają posłuszeństwa, bo wybrał złą drogę. Klip jest metaforą walki samej z sobą, aby dotrzeć do sedna siebie, zrzucić wszelkie maski, odsunąć na bok ego i z pełną uważnością i czułością spojrzeć w głąb siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.