„Trofea” – najnowszy teledysk Dawida Podsiadło!

Trzecim singlem promującym album „Małomiasteczkowy”, który ukazał się 19.10.2018 jest piosenka pod tytułem „Trofea”. Powstał do niej również teledysk, stworzony z pomysłem i rozmachem do którego po Małomiasteczkowym Tour i Wielkomiejskim Tour Dawid nas już przyzwyczaił 🙂 W klipie udział wzięli najpopularniejsi polscy aktorzy – Agata Buzek, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna oraz Jerzy Stuhr.

Klip rozpoczyna się prologiem, czyli wprowadzenie do historii, która dzieję się w Dzikim Lesie, małym miasteczku, dzikim tylko z nazwy.. Mieszkańcy, Dzikolesianie żyjący tam pochodzili z klasy średniej i cieszyli się na ogół panującym szczęściem. Oprócz wspólnego miejsca zamieszkania łączyła ich również pasja do kolekcjonerstwa i tu się zaczyna cała fabuła teledysku w którym oprócz wcześniej wymienionego grona aktorskiej zobaczy również Dawida w roli detektywa.

Szczęście panujące w Dzikim Lesie zaczynają psuć liczne kradzieże z przeróżnych kolekcji mieszkańców. Pierwszego ta sytuacja spotyka filatelistę Mariana (Wiktor Zborowski), któremu ginie znaczek pocztowy z wizerunkiem dzika. Na ratunek spieszy mu para detektywów –  porywczy Sam (Podsiadło) i opanowana Glen, która w zabawny sposób podmuchuje swoją grzywkę (Agata Buzek). Podobna historia spotyka zoologa Stefana (Borys Szyc), któremu znika cenny eksponat – niebieski motyl. Trzecim nieszczęśliwcem jest okradziona fanka Halina (Magdalena Cielecka), której ktoś ukradł z kolekcji kasetę „Małomiasteczkowy” 🙂 Ostatniego całe zdarzenie dotyka barona Antoniego (Krzysztof Materna), któremu ginie moneta z podobieństwem nie kogo innego jak Dawid Podsiadło 🙂 Kolejny raz zgłoszenie przyjmuje para detektywów, która próbując rozwiązać wszystkie kradzież łączy je w jedną sprawę. Teledysk kończy się tym, że gdy Sam i Glen są już na tropie złoczyńców i jadą złapać złodzieja sami stają się jego trofeum, tak jak i pozostali bohaterowie klipu. Finałem staje się morał, na który uwagę zwraca lektor- w tej roli Jerzy Stuhr„”Pamiętaj: każda zwierzyna, nawet cierpliwa jak kamień, któregoś dnia nie wytrzyma, sama zacznie polowanie”.


Jak sam artysta podkreślił jest to największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowali do tej pory, w której udział wzięła ogromna ekipa, a prace nagraniowe trwały kilka dni zdjęciowych. Jak Wam się podoba sam teledysk i Dawid w roli aktora?


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/podsiadlo.dawid/

Instagram: https://www.instagram.com/dylanwishop/?hl=pl

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPGjLde9JT7jPF0OizNESRQ