Tulia powalczy o eurowizyjne zwycięstwo dla Polski!

Gdy do tegorocznego finału konkursu piosenki Eurowizji pozostało tylko 13 tygodni i wielu reprezentantów krajów zostało już wybranych, przyszła pora na reprezentanta Polski. Tego roku Telewizja Polska zdecydowała się na wewnętrzny wybór reprezentanta na Eurowizję 2019 w Izraelu. Wśród zgłoszonych propozycji, najlepszą okazał się  folkowy zespół Tulia, w której skład wchodzą Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepka, Patrycja Nowicka oraz Tulia Biczak. Tulia wystąpi w pierwszym półfinale 14. maja, lecz mamy ogromną nadzieję, że również w wielkim finale 18. maja.

Choć ten szczeciński zespół jest bardzo młodym, założonym w 2017 roku, to nie brakuje mu już sukcesów. Karierę rozpoczęły dziewczyny od coverów takich hitów jak: ‘Enjoy the Silence’ zespołu Depeche Mode (ponad 3 miliony wyświetleń na YouTube) oraz ‘Nieznajomy’ Dawida Podsiadło (ponad 9 milionów wyświetleń).

W maju 2018 roku zespół wydał płytę ‘Tulia’, która pokryła się platyną. W czerwcu Tulia zaprezentowała się podczas koncertu ‘Premiery’ 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką ‘Jeszcze Cię nie ma”, wygrywając w cuglach, zdobywając aż 3 statuetki: nagrodę publiczności, jury oraz nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Słowiańska propozycja ze strony Polski może kojarzyć się z tą z 2014 roku, gdy Donatan i Cleo zdobyli 14 miejsce, jedno z najlepszych w XXI wieku, zaraz po 7. miejscu zespołu Ich Troje w 2003 roku i 8. miejscu Michała Szpaka w 2016 roku.

Eurowizja jest bardzo bogatym konkursem pod względem różnorodności narodowych, które wiele razy były ukazywane podczas występów i nierzadko zajmowały one wysokie miejsca, np.: 2 miejsce Serbii i Czarnogóry w 2004 roku, 14 miejsce Mołdawii w 2009 roku, 2 miejsce Rosji oraz 3 miejsce Serbii w 2012 roku czy 8 miejsce Węgier w 2017 roku.

Ostatnim pytaniem, które pozostaje bez odpowiedzi to utwór, który Tulia zaprezentuje w Tel-Awiwie. Będzie on zaprezentowany w późniejszym terminie. Nam pozostaje jedynie trzymać kciuki o wybór odpowiedniego utworu oraz dobre przygotowanie zespołu do zbliżającego się konkursu . Trzymamy kciuki!

Więcej informacji znajdziecie poniżej:

https://eurowizja.org/

https://eurovision.tv/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.