TURBO wraz z Hellhaim i Okrütnik na koncertowej trasie „The Last Warrior Tour”

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO ogłasza obszerne tournee pod kryptonimem „The Last Warrior Tour”. Zespół zapowiada wykonanie na żywo w całości kultowego krążka „Ostatni Wojownik” (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy.


W roli gościa specjalnego tournee wystąpi piekielnie ognisty HELLHAIM (serwujący miażdżący show w klimatach dokonań wczesnego Exciter!) oraz (na dużej części trasy) jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja OKRÜTNIK. Na kilku koncertach zaprezentuje się również heavy metalowy DORMANT DISSIDENT, a dodatkowe supporty trasy zostaną ujawnione w późniejszym terminie.


Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO, a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca… Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!


Bilety na koncerty trasy „The Last Warrior Tour” trafią do sprzedaży pod koniec grudnia.
Szczegółowa rozpiska tournee przedstawia się następująco:

„The Last Warrior Tour” – TURBO + Hellhaim (special guest) + Okrütnik, supports TBC

01.03.2019 GNIEZNO / Młyn
02.03.2019 KOŁOBRZEG / Centrala
09.03.2019 LEGNIC/ Spiżarnia
15.03.2019 SŁUBICE / Prowincja
16.03.2019 PIŁA / Barka
22.03.2019 SIEDLCE / 5 Sztuk
23.03.2019 ŁÓDŹ / Magnetofon
24.03.2019 WARSZAWA / Hydrozagadka
28.03.2019 BYDGOSZCZ / MCK
29.03.2019 GORZÓW WLKP / C-60
30.03.2019 ŻAGAŃ / Elektrownia
31.03.2019 ZIELONA GÓRA / Jazz Kino
05.04.2019 WROCŁAW / Stara Piwnica
06.04.2019 GOMUNICE / Bogart
07.04.2019 BIELSKO-BIAŁA / Rudeboy
11.04.2019 OLSZTYN / Nowy Andergrant
12.04.2019 KOŚCIERZYNA / Exodus
13.04.2019 ELBLĄG / Mjazzga
14.04.2019 GDAŃSK / Wydział Remontowy
11.05.2019 POZNAŃ / U Bazyla
16.05.2019 STALOWA WOLA / Labirynt
17.05.2019 KROSNO / Rock Klub Iron
18.05.2019 SKARŻYSKO-KAMIENNA / Semafor
19.05.2019 RZESZÓW / Vinyl

Więcej informacji pod poniższymi linkami:

www.turbo.art.pl
facebook.com/Turbo.Band.Official


Obraz może zawierać: noc i tekstHELLHAIM – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim… Jego członkowie przekuwają swoje chore fascynacje w dźwięki, które sami określają jako „extreme heavy metal”. Zrodzony w bólach i wydany na świat w 2017 roku debiutancki album „Slaves of Apocalypse” nieźle namieszał w metalowym światku, co dla Hellhaim było pretekstem, aby ruszyć w Polskę ze swoją ewangelią. Fani są zgodni, że każdy koncert ekipy to prawdziwie bezkompromisowe i energetyczne wydarzenie, w którym wysokooktanowy thrash miesza się z melodyką zaodrzańskiego heavy metalu. To także show, które wywołuje skrajne emocje, czyli – posługując się słowami wieszcza – śmieszy, tumani, przestrasza…

Skład:
Mateusz Drzewicz (vox)
Piotr Konicki (gtrs)
Albert Żółtowski (gtrs)
Piotr Omelańczuk (bass)
Jaro Kaczmarczyk (drums)

http://hellhaim.pl
facebook.com/HELLHAIM/


Obraz może zawierać: tekstKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych. Na co dzień Okrütnik działa przy Domu Kultury w Kotlinie.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/


OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio „Giełda” w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu.

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z „Ostatniego Wojownika” otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentatów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior”, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”.

Po prestiżowym festiwalu Metalmania 88 na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i „Ostatniego Wojownika” ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – „Jarocin 87”, „Jarocin 88” oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta „Alive”. Krążek „Ostatni Wojownik” po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.