[TYLKO U NAS] Marta Dryll po ciemnej stronie życia, czyli premiera singla

Właśnie dziś, tj. 12 stycznia br., Marta Dryll, znana między innymi z muzycznych produkcji telewizyjnych, przeszła na ciemną stronę życia. Jednak nie martwcie się, wokalistce nie grozi żadne niebezpieczeństwo! Mowa tu bowiem o singlu zatytułowanym „Dark Side of Life”, będącym pierwszym zwiastunem debiutanckiej płyty Marty, „A Few Stories About Loneliness”. Premiera utworu odbyła się za pośrednictwem naszego portalu. 


Według potwierdzonych u źródła informacji „A Few Stories About Loneliness” to zestaw jedenastu utworów z tekstami w języku angielskim. Wydawnictwo obejmie eklektycznie różne gatunki muzyczne, lecz nagrania zostaną zespojone za pomocą dźwięków fortepianu i potężnych chórów. Na płycie przeważa nostalgia, ale obok przepojonych nią ballad nie zabraknie elementów elektronicznych i dynamiki.


W singlu „Dark Side of Life” wystąpił gitarzysta Michał Pakulski. Z kolei w piosence „Never Forget You” usłyszymy Marzenę Ugorną, gościnnie pojawią się też chórzystki: Ewa Ekwa, Beata Orbik i Lena Sokalska. Marta sama komponuje muzykę i pisze teksty, lecz krążek „A Few Stories About Loneliness” zawierać będzie również kilka kompozycji Producenta. Premierę albumu zaplanowano na lato tego roku.Marta Dryll urodziła się i wychowała na warszawskiej Pradze. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. W 2008 roku rozpoczęła naukę w Szkole Musicalowej przy Teatrze Studio Buffo u Marioli Napieralskiej. Tandem w postaci wykształcenia i talentu dodał jej skrzydeł i w efekcie zdecydowała się na udział w pierwszej edycji „Bitwy na Głosy” w drużynie Nataszy Urbańskiej. Kolejnym przystankiem okazała się czwarta odsłona „The Voice of Poland”. Trafiła tam do grupy Marii Sadowskiej. W 2014 roku ta znajomość zaowocowała propozycją stałej współpracy, w ramach której podczas trasy koncertowej Sadowskiej młoda wokalistka śpiewa w chórkach oraz prezentuje autorski materiał.


Pasmo sukcesów trwa. W ubiegłym roku Marta zwyciężyła w konkursie Skoda Auto Muzyka, gdzie uczestników oceniało jury w składzie: Katarzyna Nosowska, Baron i Tomson, Dawid Podsiadło i ponownie Maria Sadowska. W związku z tą wygraną piosenka „Never Forget You” znalazła się na składance „Skoda Auto Muzyka” wydanej przez Kayax. W 2014 roku Marta Dryll połączyła siły z producentem muzycznym Michałem Szpotakowskim. Muzycy działający z piosenkarką kolaborują ponadto z Kayah, Marylą Rodowicz, Brodką, Marią Sadowską, Sorry Boys, Natalią Nykiel i Zakopower.


Zajrzyj po więcej:

Marta Dryll na Facebooku

Marta Dryll na Instagramie 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.