Uczestniczka „The Voice of Poland” z płytą i nowym teledyskiem

Zaledwie miesiąc po udziale w programie „The Voice of Poland” Ania Waraszko wydaje album zatytułowany „Podróż”, z udziałem muzyków Vavamuffin i Pablopavo warszawskiego rapera Numer Raz, znanego z formacji Warszafski Deszcz. Równocześnie ukazał się teledysk do utworu „Karnawał”, czyli trzeciego singla promującego płytę.


Krążek „Podróż” został wyprodukowany przez Piotra Turka, we współpracy z Andrzejem Gieglem. Na debiutanckiej płycie wokalistki znajdą się głównie autorskie teksty i kompozycje, w tym piosenka tytułowa z gościnnym udziałem Numer Raz. Wydawnictwo utrzymane jest w klimacie pop i r&b, a w warstwie instrumentalnej usłyszymy wielu wybitnych muzyków. Szatę graficzną zaprojektowała sama Ania Waraszko.


Ania Waraszko to utalentowana wokalistka, komponująca muzykę i pisząca autorskie teksty – mówi Piotr Turek. – Cała jej płyta jest w języku polskim, a w warstwie muzycznej słychać żywe instrumenty i aranżacje w czarnym klimacie. Cieszę się, że mogę współpracować z tak wielostronną osobowością i dziękuję muzykom, którzy wspierają nas, by płyta brzmiała na najwyższym poziomie. Liczę, że projekt ten da Ani możliwość rozwinięcia skrzydeł na polskiej scenie muzycznej – dodaje producent albumu.


Dziękuję wszystkim, którzy wsparli realizację projektu – podsumowuje Ania Waraszko. –Przede wszystkim producentowi, Piotrowi Turkowi, który uwierzył we mnie i zaproponował współpracę. Do tej pory śpiewałam i odtwarzałam utwory znanych artystów, próbując robić to po swojemu, improwizować, zawsze dodając coś od siebie. Rok temu, o tej porze, nie myślałam, że uda się nagrać materiał na całą płytę, a już na pewno nie wierzyłam, że album trafi do Empików w całej Polsce. Początkowo mieliśmy zamiar wydać tylko singiel, w zasadzie była dla nas wyprawa w nieznane, gdyż na co dzień nie bywałam w Warszawie. Okazało się, że dużo pracy mogliśmy wykonać cyfrowo, komunikując się przez Internet. Na końcowe nagrania w studio jechałam do Warszawy. Z czasem pozyskaliśmy środki na zrealizowanie teledysków. Przy okazji dziękuję mojemu rodzinnemu Miastu Piechowice, którego logo znajduję się na okładce płyty oraz sponsorowi Tadeuszowi Żugajowi. Pomoc finansowa przypłynęła także zza Oceanu z Toronto od Passion Art Show Jamboree AssociationForum Pasjonatów Kultury w Kanadzie. Na płycie pojawi się jedenaście utworów w języku polskim. Do jednego z nich zatytułowanego, „Karnawał” tekst napisała poetka Danuta Roguska z Wrocławia, którą poznałam podczas swojego koncertu. Projekt ten to muzyczna podróż w świat, który do tej pory był mi obcy, media i związana z tym popularność, ale i zmierzenie się z różnymi opiniami i odbiorcami. To także podróż w głąb siebie, osobiste teksty i emocje, które chcę pokazać innym. Mam nadzieję, że efekt końcowy jest bardzo spójny, z tym, co chcieliśmy przekazać muzycznie. Wydanie debiutanckiej płyty daje mi motywację do dalszego działania, komponowania i tworzenia. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale już trwają prace nad kolejnym albumem.Oto garść informacji technicznych dotyczących teledysku oraz samego utworu „Karnawał”:

 • gościnny taniec shuffle dance – Julia Szponer,
 • produkcja singla i postprodukcja klipu – Piotr Turek,
 • słowa – Danuta Roguska,
 • wokal – Ania Waraszko,
 • mix – Andrzej Giegiel,
 • mastering –  As One,
 • perkusja – Jakub Kinsner,
 • klawisze – Patryk Kraśniewski,
 • gitara – Rafał Kazanowski,
 • bas – Emil Wojtczak,
 • akordeon – Patryk Sztabiński,
 • produkcja klipu – Paweł Stolecki,
 • kolorkorekcja klipu – Monika Jakutowicz.

 


Zajrzy po więcej:

Ania Waraszko na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.