United States of Emotion feat. Oksana Predko z singlem „Sequel”

Zaledwie kilkadziesiąt minut temu w Internecie ukazał się teledysk do singla „Sequel”. To piosenka promująca pierwszy minialbum nowego polskiego projektu muzycznego o nazwie United States of Emotion. W nagraniu usłyszymy ponadto Oksanę Predko.


United States of Emotion (U.S.E) powstał w 2017 roku z inicjatywy kompozytora i producenta Marcina Kuczewskiego oraz songwritera i wokalisty Patryka Kownackiego. Obaj muzycy mają już na swoim koncie kolaborację producencką czy kompozytorską z innymi artystami polskiej sceny muzycznej (na przykład LemON, Kasia Wilk, Edyta GórniakNatalia Lesz) .Tym razem postanowili zjednoczyć swoje siły tworząc projekt łączący muzykę pop z przestrzennymi, filmowymi brzmieniami.


fot. Dawid Klepadlo

Do wykonania piosenki promującej minialbum „Season 1” młodzi twórcy zaprosili znaną z programu „The Voice of Poland” Oksanę Predko. Wokalistka w trzeciej edycji zachwyciła jurorów, w tym Edytę Górniak, którą wybrała na trenerkę. Oksana ujęła jury zarówno oryginalną barwą głosu, jak i dużą emocjonalnością swoich wykonań. Słychać to także w nagraniu „Sequel”. Za muzykę i produkcję muzyczną odpowiada Marcin Kuczewski, autorem słów jest Mikołaj Milcke, zaś mixem i masteringiem zajął się Rafał Smoleń.


„Sequel” jest jednym z czterech utworów umieszczonych na debiutanckiej EP projektu United States of Emotion, od 25 października br. dostępnej w serwisach streamingowych. Na płycie znajdują się dwie polskie oraz dwie angielskie piosenki, zabierające słuchacza do świata emocjonalnych dźwięków. Wszystko utrzymano w popowym klimacie, którego dopełnienie i znak firmowy stanowi chwytliwa melodyka i oryginalne brzmienie. Singlowi towarzyszy zrealizowany we Wrocławiu teledysk w reżyserii Konrada Bąka.Marcin Kuczewski znany był wcześniej ze kooperacji producenckiej i kompozytorskiej między innymi z następującymi wykonawcami: LemON, Kasia Wilk, Natalia Lesz, Magda Steczkowska, Edyta Górniak, a także Carmell, której piosenka „Faces” w 2017 znalazła się w finale polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła trzecie miejsce. Marcin Kuczewski jest również autorem muzyki do filmu „Hel” w reżyserii Kingi Dębskiej oraz od kilku lat głównym kompozytorem muzyki do serialu „Na dobre i na złe”. Wcześniej współtworzył duet MashMish, którego piosenki, z hitem „Daj mi czas” na czele, gościły w wielu stacjach radiowych (RMF FM, Jedynka, Radio Eska, stacje regionalne) czy popularnych serialach („Prawo Agaty”, „W rytmie serca”).


Patryk Kownacki to młody i świetnie zapowiadający się songwriter, śpiewający, piszący i komponujący pod pseudonimem Patree C. Ten półfinalista „Must Be The Music” otwierał autorskim koncertem pokaz kolekcji #AnjaRubikxMohito, gdzie został doceniony przez Roisin Murphy. Był również półfinalistą prestiżowego międzynarodowego konkursu dla twórców piosenek „International Songwriting Competition”, w którego w jury zasiadali między innymi Tom Waits, Chris Cornell, Lorde czy Sarah MacLachlan. Oprócz tworzenia piosenek para się zawodowo tańcem, szkoląc młodzież w Egurrola Dance Studio. Sam trenował w Nowej Zelandii pod okiem Parris Goebel, współpracującej z Justinem Bieberem, Rihanną, Arianą Grande i Little Mix.


Zajrzyj po więcej:

United States of Emotion na Facebooku

Oksana Predko na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.