Urodziny Wojtka Mazolewskiego z Idealną Kompozycją!

Dzisiejszy występ kwintetu Wojtka Mazolewskiego w Gdańsku, to nie tylko trzecia odsłona cyklu „Kompozycja Idealna”, ale także koncert urodzinowy tego gdańskiego artysty.

Sobotni koncert (17 marca) w Teatrze Szekspirowskim to część wyjątkowego projektu muzycznego Wojtka i whisky Ballantine’s 12YO realizowanego w ramach aktywacji True Music. W trakcie serii mistrzowskich koncertów artysty, uświetnionych obecnością wyjątkowych gości, zagrali już: Arek 'Ras’ Sitarz i Paulina Przybysz! Tym razem na swój urodzinowy koncert w rodzinnym mieście zaprosił wspaniałego wokalistę – Johna Portera!

Bilety na koncert we Gdańsku już w sprzedaży poprzez serwis CoJestGrane24.pl


Wojciech Mazolewski to basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Trzeci studyjny album zespołu pt. „POLKA” uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos takżę na Wyspach Brytyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.