Uwaga! Muzykoholiczny debiut, czyli „KASIA SKIBA i JA”

“KASIA SKIBA i JA” to tyska formacja dwuosobowa, za którą stoją Katarzyna Skiba i Wojciech Boogie Bajer. Połączenie nowoczesnych elektronicznych fal od Boogie z orientalnym zamysłem wokalnym Kasi to kolejny oryginalny muzyczny kąsek jaki serwujemy Wam na Muzykoholikach.


Ich znajomość rozpoczęła się 17 lat temu i doprowadziła do powstania kawałków, które już niebawem zmaterializują się w płytę i ujrzą światło dzienne w ciągu kilku miesięcy. Na ten moment możemy obejrzeć sesję z materiałem live z udziałem kontrabasisty Eugeniusza Kubata, cenionego muzyka, który wiązał swoje współprace między innymi z AKURAT i Golec Uorkiestrą.

“KASIA SKIBA i JA” to zestaw nietypowych rozwiązań elektronicznych z domieszką instrumentów akustycznych takich jak akordeon, gitara, klawisze, ale również cymbałki czy tanpura. Progresywne, klubowe brzmienie i nuta folkloru to kilka słów, aby wprowadzić Was do singla “Wiruje, wiruje”.


A jeszcze większą klubową awangardę znajdziemy utworze “Maki”, w którym to pulsujący aranż, wykrada się poza granice folkloru a nawet elektroniki. W tekst wplecione zostały również fragmenty znanego utwory tradycyjnego “Siała baba mak”.


Zespół prezentował się na żywo Pod Jaszczurami, w Radio Sygnały w Opolu, w katowickiej Katafonii, Dąbrowie Górniczej, klubie Komitywa i wiele innych.
Co ich wyróżnia? E
nergia i charyzma Kasi, kombinacje jazzowych klawiszy przy elektronicznych beatach Boogiego.

Z niecierpliwością czekamy na materiał długogrający oraz na występy na żywo.
Muzykoholicy, poznajcie grupę “KASIA SKIBA i JA”!


Zajrzyj po więcej:

KASIA SKIBA i JA na Facebooku
KASIA SKIBA i JA na YouTube

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.