Velesar rusza w trasę koncertową – znamy pierwsze miasta i terminy

Portal Muzykoholicy objęła swoim patronatem kolejne wydarzenie. Tym razem jest to trasa koncertowa grupy Velesar zaplanowana na rok 2020. Czeka na Was ogromna porcja mocnego uderzenia! Sprawdźcie, gdzie zespół zagra w przyszłym roku.


6 lipca 2019 r., podczas Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera solowego albumu Velesara „Dziwadła”.


„Bratnia Krew” – plakat promocyjny / fot. mat. promocyjne

Velesar (a właściwie Marcin Wieczorek), były wokalista formacji Goddess of Sin i Radogost oraz twórca kapeli River of Time, po 5 latach przerwy wrócił na scenę folk metalową z nową energią, nowymi pomysłami, a także trasą koncertową, która rozpocznie się 17 kwietnia 2020 r.


Powrót do folk metalu, zwłaszcza z projektem solowym, był decyzją trudną i ryzykowną. Ale po sukcesie, jakim były dla mnie wydanie i premiera albumu „Dziwadła”, zresztą, jak się okazało, bardzo dobrze przyjętego przez fanów, a także szereg świetnych koncertów, między innymi z takimi kapelami jak: GRAI, Runika, Cronica czy Morhana, nie ma wyjścia – trzeba iść dalej. Stąd trasa koncertowa „Bratnia Krew”, która wystartuje w kwietniu i zostanie podzielona na dwie części. Zapraszam wszystkich na koncerty! Będzie ich sporo, a pojawimy się zarówno w miejscach, w których już graliśmy, jak i w zupełnie dla nas nowych – mówi Velesar.

Pierwsza część trasy rozpocznie się w Chorzowie i obejmie również takie miasta, jak: Ostrów Wielkopolski, Ostrawa, Warszawa, Skarżysko-Kamienna, Poznań, Łódź i Wrocław. W drugiej części, planowanej na jesień, Velesar planuje zagrać między innymi w Krakowie, Bielsku-Białej czy Szczecinie.


Velesar podczas Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej (2019) / fot. Karolina Filarczyk

Terminy koncertów w ramach pierwszej części trasy „Bratnia Krew”:

17.04 – Chorzów (PL), Leśniczówka
25.04 – Ostrów Wlkp. (PL), Fanaberia
08.05 – Ostrava (CZ), Barrak
09.05 – Warszawa (PL), VooDoo
16.05 – Skarżysko-Kamienna (PL), Semafor
22.05 – Poznań (PL), Pod Minogą
23.05 – Łódź (PL), Klub TU
29.05 – Wrocław (PL), Liverpool