VHS wraca na koncertowy szlak – Pleszew, Gdańsk, Poznań

VHS

Zespół VHS niedawno opublikował swój pierwszy singiel wraz z teledyskiem pod tytułem „Bez słów”. Grupę możecie kojarzyć z wcześniejszych aktywności muzycznych, jeszcze pod nazwą Create. Dziś muzycy zapraszają na kilka koncertów w przytulnych klubach, by zaprezentować nowy singiel i zapewne podzielić się innymi nowościami.

Twórczość VHS można opisać jako muzykę alternatywną, połączenie emocjonalnych i osobistych tekstów z dobrym brzmieniem i szczyptą improwizacji. Alter pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta pięcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek. Zespół ma na swoim koncie EP-kę „#1” wydaną jeszcze jako Create, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Mimo, że na początku swojej drogi muzycznej grupa już może się pochwalić niemałymi sukcesami. W 2018 wygrali Festiwal Supportów i wywalczyli kontrakt na nagranie debiutanckiej płyty, nad którą teraz intensywnie pracują. Zostali również wyróżnieni jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się na jednej ze scen Jarocin Festiwal ’18. Na początku września zostali laureatami konkursu Maratonu Piosenki Osobiste w Świeciu.

Mają za sobą bardzo intensywne koncertowe lato, jednak wolne od sceny i spotkań z fanami nie jest zdecydowanie dla nich, dlatego też tej jesieni wystąpią w Pleszewie (09.11 – Zaduszki Muzyczne), Gdańsku (12.12) i Poznaniu (20.12).


Mieliśmy też przyjemność porozmawiać z wokalistą zespołu Maciejem Rembikowskim przy okazji premiery singla „Bez słów” w ramach cyklu wywiadów #gwiazdynarozbiegu:

#gwiazdynarozbiegu: VHS

This slideshow requires JavaScript.

 


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/vhsbandofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/vhs_bandofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC-UIGx5jLG3Ze0W2EAJicSQ