Vitold Rek i Sophia Grand Club z trasą koncertową oraz niepublikowanymi utworami

Sophia Grand Club to formacja, w skład której wchodzi legendarny kontrabasista i wieloletni współpracownik Tomasza Stańko, czyli Vitold Rek, znakomici młodzi polscy jazzmani, a więc Kuba Płużek, Bartłomiej Prucnal i Max Olszewski, oraz tekściarz i raper – Eskaubei. Grupa ta zaprezentowała właśnie nieznane dotychczas nagrania!


Muzycy zaanonsowali daty trzech październikowych koncertów i opublikowali dwa utwory, które nie pojawiły się na wydanym w marcu krążku „4 a.m.”To dwa utwory muzycznie całkowicie wyimprowizowane podczas naszego pobytu w Zagrodzie Magija Twórcze Bieszczady w Orelcu wiosną 2017 roku, kiedy, jeszcze bez Bartka Prucnala, pracowaliśmy nad materiałem na płytę. Z racji nieobecności Bartka nie chcieliśmy umieszczać ich na albumie, ale teraz udostępniamy je słuchaczom – wyjaśniają muzycy Sophia Grand Club. Wydawnictwa EP „Magija Free Session” posłuchamy TUTAJ oraz pobierzemy bezpłatnie TUTAJ.


daty i miejsca koncertów Sophia Grand Club:

25 października 2018 / Rzeszów / Bohema / Czwartki Jazzowe Kontynuacja
27 października 2018 / Warszawa / BARdzo bardzo
28 października 2018 / Glinik Zaborowski / Dwór Maria Antonina


Album „4 a.m.” to pierwszy od dwudziestu siedmiu lat krążek Vitolda Reka nagrany tylko z polskimi muzykami i wydany w Polsce. Płytę można zamówić TUTAJ. Dostępna jest ona również w serwisach streamingowych i serwisach oferujących sprzedaż cyfrową.


zajrzyj po więcej:

Sophia Grand Club na Facebooku


fot. Adam Lampart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.