„W końcu postanowiłam zabawić się tym, co robię” – krótka rozmowa z Iwoną Węgrowską

Iwona Węgrowska

Od premiery nowego teledysku Iwony Węgrowskiej minął miesiąc. Singiel „Niegrzeczna” zaskoczyła fanów, pokaując artystkę w zupełnie nowej odsłonie. Specjalnie dla czytelników naszego portalu wokalistka zdradziła nieco więcej szczegółów z pracy nad nowym krążkiem oraz… występów na deskach teatru. Zapraszamy do lektury! 🙂


Natalia Glinka

Iwona Węgrowska

Dziękujemy, że znalazłaś czas na krótki wywiad dla „Muzykoholików”, i przechodzimy od razu do rzeczy. 🙂 Teledysk do Twojego nowego singla „Niegrzeczna” zwraca uwagę nie tylko dopracowaną w każdym calu estetyką, ale także dużym dystansem do tego, co robisz. W zeszłym roku wystąpiłaś na koncercie „Artyści przeciw nienawiści”. Czy puszczanie krytyki mimo uszu i ignorowanie hejterów przychodzi Ci z łatwością?

Tak, to prawda – nasza ekipa pracowała z całych sił, aby teledysk do utworu „Niegrzeczna” był doprecyzowany w każdym calu. Tym razem postanowiłam zabawić się tym, co robię. Często z tyłu głowy rodziło mi się pytanie „a co powiedzą na to inni?”. Tym razem tak nie było. Stwierdziłam, że muszę w końcu zrobić to, co chcę, i z czego będę zadowolona, a nie zastanawiać się, jak powinno to wszystko wyglądać. Niestety, nie da się zadowolić wszystkich – zawsze będą komentarze pozytywne oraz negatywne. Doświadczyłam tych drugich w swoim życiu bardzo wiele. Na początku kariery nie było to miłe przeżycie… W pewnym momencie zamknęłam się w domu, zagłębiając się w komentarze i analizując je – fatalnie to na mnie wpłynęło. Na szczęście bliskie mi osoby w powiedziały: „Iwona, nie czytaj tego! Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Nie dopasujesz się do każdego człowieka!”. Od tamtego momentu raczej nie skupiam się na negatywnych komentarzach; wyjątkiem jest konstruktywna krytyka – tego nigdy za wiele! 🙂

W jednym z wywiadów wyznałaś, że przez najnowszy singiel chciałabyś przekazać swoje wsparcie dla społeczności LGBT. Mówisz: „Jesteś facetem i chcesz tańczyć na szpilkach – tańcz, chcesz przefarbować włosy na fioletowo – przefarbuj. Nie patrzmy na innych, żyjmy tak jakby jutra miało nie być. Nie zastanawiajmy się, co powiedzą inni, żyjmy!” Czy ten pogląd wynika z Twoich osobistych doświadczeń, czy raczej jest komentarzem na temat obecnej sytuacji w kraju i na świecie?

Raczej wynika to z moich poglądów. Jestem otwartym człowiekiem. Osobom ze społeczności LGBT, osobom o innej wierze niż wiodąca w danym kraju lub osobom o innym kolorze skóry ciężko żyje się w obecnym świecie, przepełnionym nienawiścią i hejtem. Gotuje się we mnie, gdy widzę brak szacunku do drugiej osoby czy zwierzęcia. Zostałam tak wychowana, aby pomagać innym i mieć szacunek do wszystkich. Dziękuję rodzicom za wpojenie mi tych wartości – wiem, że to bardzo rzadka cecha w dzisiejszych czasach. Dbajmy o siebie, bądźmy życzliwi i nie niszczmy życia innym ludziom.

W klipie możemy podziwiać Cię w kilku różnych odsłonach – w eleganckim białym kostiumie, oryginalnych spodniach czy pastelowej peruce. Śpiewasz jednocześnie „będę Madonną/w spódnicy Maradoną”. Czy oznacza to, że Twoim zdaniem „kobieta zmienną jest”?

Jasne! W swoim życiu przechodziłam wiele metamorfoz; lubię to. Która kobieta tego nie lubi?! 😉



Punktem zwrotnym w Twojej karierze był duet z Piotrem Kupichą z zespołu Feel. Czy miałabyś ochotę obecnie nagrać piosenkę (a może nawet cały album) z jakimś artystą polskiej sceny muzycznej?

Racja, była to ogromna trampolina w mojej karierze muzycznej. Cieszę się, że miałam szansę zaśpiewać ten utwór właśnie z Piotrem. Była to świetna przygoda, o której nigdy nie zapomnę. Mimo, że utwór ma już 12 lat, zawsze wracam do niego z uśmiechem na ,twarzy; uwielbiam go wykonywać na koncertach. Co do obecnych duetów, właśnie rozmawiamy na ten temat z kilkoma artystami. Na razie są to pierwsze rozmowy – zobaczymy, co z tego wyniknie.

„Niegrzeczna” zwiastuje Twój najnowszy album, który ukaże się – według zapowiedzi – w pierwszym kwartale 2021 roku. Czy możesz zdradzić coś na temat tego albumu? Fani będą zaskoczeni?

Na pewno będzie to album, który w żaden sposób nie będzie przypominał moich dwóch poprzednich solowych krążków. Wiem, wiem – każdy artysta tak mówi, ale przysięgam Wam, że w tym przypadku tak będzie. Część materiału jest już nagrana, tworzymy nowe utwory. Album będzie stylistyką przypominał lata 80’- 90’, wykonane z nowoczesnymi wstawkami. Będzie ciekawie 🙂

Na swoim koncie masz występ w sztuce teatralnej „Jeśli kochać, to Cygana”. Nie brakuje Ci występowania na deskach teatru?

Była to niesamowita przygoda, i jeżeli zdarzy się okazja, z chęcią wrócę na deski teatru. Zawsze mnie ciągnęło na sceny teatralne. Kocham to! Miałam to szczęście, że otrzymałam od Boga szansę, którą wykorzystuję.

Koncerty nabierają rumieńców; jest szansa, żeby usłyszeć Cię w najbliższym czasie na żywo?

Patrząc na sytuację panującą w kraju, koncerty są bardzo okrojone. Na chwilę obecną nie mogę nic zdradzać, ale szykuje się kilka eventów. Koniecznie sprawdzajcie moje media społecznościowe, fan page’a i Instagrama – tam znajdziecie niebawem informacje o nadchodzących wydarzeniach.

Nasza redakcja kończy w sierpniu 5 lat! Czego pożyczyłabyś nam na ten jubileusz?

Wytrwałości, wielu wspaniałych czytelników, przepięknych wywiadów i ogromu pozytywnej muzyki, która sprawi, że Wasze życie będzie jeszcze bardziej kolorowe i muzyczne.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.