Wakacyjny ranking płyt!

Wakacyjny ranking płyt Saturna!

Wakacje to przede wszystkim odpoczynek i zabawa, a nic tak do niej nie nakręca jak dobra muzyka. Jadąc na urlop lub organizując letnią imprezę chcemy mieć pod ręką płyty, które dodadzą nam pozytywnej energii. Które krążki to wakacyjne bestsellery? Preferencje płytowe Polaków zdradzają eksperci sieci Saturn, którzy śledzą letnie muzyczne trendy.

Letnie miesiące to sezon krótszych i dłuższych urlopów, które kojarzą się z relaksem, radością i zabawą. Dobra płyta potrafi sprawić, że stanie w korkach na trasach wylotowych z miasta będzie odrobinę milsze, a najbardziej drętwa domówka zmieni się w niezapomnianą imprezę. Eksperci sieci Saturn sprawdzili, jakie płyty cieszą się największą popularnością podczas tegorocznych wakacji.

Latem Polacy chętnie sięgają po muzyczne składanki z największymi hitami z radiowych list przebojów. Również w tym roku rządzą one na liście bestsellerów Saturna. Krążki „Bravo Hits Lato 2016”, „Hity na czasie: Lato 2016” oraz „RMF FM Najlepsza Muzyka Pod Słońcem 2016”, po które sięgają klienci sieci pełne są tanecznych hitów największych polskich gwiazd, takich jak Margaret czy Sylwia Grzeszczak. Każda ze składanek jest dwupłytowym wydaniem, które swoim miksem piosenek zapewnią gorącą muzyczną atmosferę. Dobra wakacyjna zabawa gwarantowana!

Oprócz składanek klienci chętnie sięgają po niedawne premiery płytowe. Lokalni artyści dominują, zajmują co najmniej 5 miejsc w pierwszej dziesiątce listy najchętniej kupowanych krążków. Tegoroczne wakacje należą do Moniki Brodki i płyty „Clashes”, płyty „Błysk” zespołu Hey oraz Ani Dąbrowskiej i jej najnowszego krążka „Dla naiwnych marzycieli”komentuje letni ranking płytowy Remigiusz Gruba, Kierownik Grupy Produktowej Muzyka/Film/Książka w sieci Saturn. 


Brodka – Santa Muerte


Wakacje to również czas wspomnień, także tych muzycznych. Widać to po wyborach klientów – płytach będących kompilacją najważniejszych i najbardziej znanych piosenek zespołów Dżem oraz Perfect. Na albumie zespołu Ryśka Riedela znajdziemy takie niezapomniane utwory jak „Whisky”, „Skazany na Bluesa” czy „Czerwony jak cegła”, które znają całe pokolenia Polaków. Kolejną płytą, która znalazła się na wakacyjnej liście najlepiej sprzedających się krążków Saturna, jest „Greatest Hits” z 30 piosenkami wyłącznie z oryginalnych studyjnych płyt Perfectu. Krążek jest doskonałym przekrojem przez ponad trzy dekady twórczości zespołu, przy którego hitach „Nie płacz Ewka” czy „Kołysance dla nieznajomej”, bawił się chyba każdy.

Jak pokazuje lista najlepiej sprzedających się płyt sieci Saturn, Polacy w wakacje oprócz radiowych hitów chętnie wzbogacają swoje kolekcje o krążki z klasykami nagranymi nawet kilkadziesiąt lat temu. Doceniamy zagranicznych artystów będących na rynku muzycznym od dłuższego czasu, ale równie często sięgamy po polskich wykonawców, zarówno tych młodszych jak i starszych. Co ciekawe, po latach przerwy obserwujemy powrót zainteresowania płytą winylową – podsumowuje ranking Remigiusz Gruba.


Ranking najlepiej sprzedających się płyt w wakacje w sieci Saturn*:

 

Miejsce

Wykonawca

Płyta

1

Red Hot Chilli Peppers

The Getaway

2

Brodka

Clashes

3

Jean Michel Jarre

Les concerts en Chine 1981 (Live)

4

Perfect

Greatest Hits

5

Hey

Błysk

6

Various Artists

Bravo Hits Lato 2016

7

Ania Dąbrowska

Dla naiwnych marzycieli

8

Jean Michel Jarre

Electronica Vol 2: The Heart of Noise

9

Various Artists

Hity na czasie: Lato 2016

10

Dżem

Singles

11

Various Artists

RMF FM Najlepsza Muzyka Pod Słońcem 2016

12

Radiohead

A Moon Shaped Pool

 

* Dane dotyczące liczby sprzedanych płyt w sieci Saturn w okresie czerwiec-lipiec 2016.


O firmie Saturn

SATURN to ceniona marka sklepów z elektroniką użytkową, należąca do holdingu Media-Saturn.
W Polsce pierwsze sklepy powstały w 2004 roku. Obecnie SATURN dysponuje ponad 200 marketami w 5 krajach, z czego w Polsce zlokalizowanych jest 22 oraz 3 sklepy z technologiami mobilnymi Saturn Connect. Markety SATURN oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy
i muzykę. Sieć oferuje również marki własne: ok., KOENIC ISY i PEAQ.

www.saturn.pl

facebook.com/SaturnPolska

youtube.com/user/saturnpolskacom  

Łukasz Borys

- Mazur z krwi i kości - odkrywca nowych niebanalnych kawałków - maniak list przebojów - bloger – www.obliczamuzyki.blog.onet.pl - amator piłki nożnej i biegania - początkujący polityk - do bólu uparty i dociekliwy - niespotykanie artystyczna dusza... towarzystwa - bywa rozważny i... romantyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *