„Warrior” – drugi album The Freuders ukaże się już 30 kwietnia!

Warszawski zespół The Freuders ogłosił premierę drugiej długogrającej płyty pt. „Warrior”. Album ukaże się 30 kwietnia. Jest to kolejne wydawnictwo grupy, która na swoim koncie ma już jedną płytę długogrającą oraz trzy epki.Nadchodzącą płytę „Warrior” z przytupem zapowiedziały dwa single – „Hannibal”, który zatrząsł gitarowym środowiskiem i skutecznie przypomniał o zespole, osiągając prawie 18 000 wyświetleń na Youtube. Drugi singiel o enigmatycznej nazwie „Dijuth” przedstawił nadchodzący materiał The Freuders z łagodniejszej strony, prezentując przy tym live video z zaprzyjaźnionej sali prób, w którym zespół ogrywał materiał przed jego zarejestrowaniem w Nebula Studio. Obie premiery odbyły się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, a utwory windowały playlisty w kolejnych rozgłośniach oraz na Listach Przebojów.


Przed słuchaczami jeszcze siedem kompozycji, które poznamy już 30 kwietnia. Wśród nich pojawi się niezapowiadana wcześniej niespodzianka – w jednym z utworów wokalnie udzielił się gość, który zaśpiewał w języku polskim, co w przypadku dotychczasowej, anglojęzycznej konsekwencji The Freuders, jest sprawą bezprecedensową.Zespół zapowiedział, że od dnia premiery płyta dostępna będzie w trzech wydaniach:

– bezpłatne, za pośrednictwem platform streamingowych takich jak Spotify, Deezer, Tidal czy Apple Music;

– digital, czyli pliki elektroniczne, których zakup możliwy będzie za pośrednictwem profilu Bandcamp w cenie 25 PLN za cały album lub 3 PLN za każdą piosenkę;

– fizyczny egzemplarz płyty w cenie 35 PLN – przy zamówieniu dokonanym przed premierą, w cenie mieści się koszt przesyłki oraz gratisowe niespodzianki.


Mimo sytuacji związanej z koronawirusem, zespół ma nadzieję już niedługo ogłosić koncert premierowy, a następnie jesienną trasę klubową, podczas której na żywo będzie promował materiał z albumu „Warrior”. Kto bywał do tej pory na ich koncertach wie, że to jeden z tych zespołów, którego występy potrafią przyprawić o ciarki, a same dźwięki wwiercają się w głowę i pozostają w niej na bardzo długo.


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram

YouTube

Głosowanie