Warsaw Challenge 2016 już 7 maja!

Warsaw Challenge 2015Już 7 maja na Placu Defilad startuje największa impreza breakdance w Polsce – Warsaw Challenge 2016. Organizator wydarzenia, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, zapowiada dwa dni nieustającej imprezy dla fanów hip-hopu.

Na uczestników czekają występy najlepszych europejskich tancerzy breakdance, koncerty światowych i polskich gwiazd oraz wiele innych atrakcji. O oprawę muzyczną zadbają gwiazdy polskiego rapu m.in. Quebonafide, Rasmentalism i Grubson.

Toprocki, freezy i footworki – czyli taniec w najlepszym wydaniu
Idea Warsaw Challenge powstała w 2005 roku. To właśnie wtedy za sprawą pomysłodawców – Michała Pełki i Piotra Zaczyńskiego, odbyła się pierwsza impreza o charakterze bitwy tanecznej skierowana do młodzieży. Pokazom towarzyszyły koncerty raperów warszawskiej sceny hip-hopowej. Z roku na rok wydarzenie zyskiwało coraz większą rzeszę fanów, a do eliminacji tanecznych przystępowała liczniejsza grupa tancerzy. Obecnie Warsaw Challenge to bez wątpienia największa impreza breakdance-owa w Polsce.

Uczestnicy Warsaw Challenge maja okazję oglądć występy absolutnej światowej czołówki sceny breakdance. Jeden z najbardziej efektownych i trudnych stylów tańca, wymaga od tancerzy nie tylko dużej sprawności fizycznej, ale także wielu lat treningów poświęconych na dopracowanie techniki. Warto wziąć udział w wydarzeniu i obserwować zmagania drużyn b-boyów, które powalczą o główną nagrodę ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawę – 15 tysięcy złotych.

Warsaw

Znamy polskie gwiazdy Warsaw Challenge 2016!
Poza najlepszymi tancerzami, na scenie pojawią się znane gwiazdy muzyczne z Polski i zza granicy. Na ogłoszenie międzynarodowych artystów fani muszą jeszcze trochę poczekać, natomiast już teraz ujawniamy raperów polskiego line-upu. Na scenie pojawią się Ras i Ment, znani jako duet Rasmentalism, mający za sobą już dwie płyty, które odbiły się głośnym echem na polskiej scenie hip-hopowej. Szumu narobi również Grubson, słynny raper i producent muzyczny, który w zeszłym roku osiągnął w Polsce ogromny sukces swoją trzecią solową płytą. Przed publicznością zagrają także Łona and The Pimps, projekt muzyczny w ramach którego fani usłyszą najlepszy rap w połączeniu z gitarą, klawiszami, perkusją i basem. Line-up dopełnia Otsochodzi, młody raper, którego oficjalna debiutancka płyta pojawi się na sklepowych półkach już w maju. Dla koneserów muzyki zagra także legendarne Wzgórze Ya Pa 3, zaliczane do prekursorów rapu w Polsce.

Pełny line-up Warsaw Challenge 2016 zostanie zaprezentowany już w połowie kwietnia. Finał Warsaw Challenge 2016 odbędzie się w dniach 7-8 maja 2015 roku na Placu Defilad pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *