Warszawskie Wianki nad Wisłą


Zapraszamy na tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 22 czerwca.
Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką. W trakcie radosnych zabaw odbywały się dawniej różnego rodzaju wróżby i tańce, a dziewczęta puszczały wianki z zapalonymi świecami.


Stołeczne Wianki nad Wisłą starają się łączyć tradycję i nowoczesność – nawiązują do prastarych obrzędów świętojańskich poświęconych żywiołom wody i ognia (które wedle dawnych wierzeń miały oczyszczającą moc), przedstawiając je w formie współczesnych happeningów. W programie pikniku dominuje rekreacja i rozrywka. Nie brakuje nawiązań do staropolskiej sztuki ludowej i tradycji kulinarnej. Impreza daje także możliwość promocji młodym kapelom muzycznym, a niezwykle istotną częścią wieczoru jest WIANKOWA GALA GWIAZD – koncert najlepszych zespołów muzycznych w danym sezonie.
Piknik cieszy się ogromną popularnością wśród warszawiaków. Rokrocznie przychodzi na niego kilkadziesiąt tysięcy osób. To świetna okazja, by w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny, spędzić weekend w malowniczym miejscu nad Wisłą.


Na tegorocznej, 24 edycji Wianki nad Wisłą 2019, będziemy mogli usłyszeć:

NERVO,

Katarzyna Nosowska,

Krzysztof Zalewski,

Tulia,

L.U.C.

Blok koncertowy rozpoczyna się o godz. 19.30 i potrwa do północy. 
Wstęp wolny.


Jeśli już teraz nie możecie doczekać się wydarzenia to koniecznie zerknijcie na playlistę przygotowaną przez organizatorów na Spotify


ZOBACZ WIĘCEJ:

FACEBOOK