Dream Atlas to formacja grająca progresywnego/alternatywnego rocka, zawiązana z początkiem roku 2016 r. Muzyka którą tworzą nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, a śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.
Członkami zespołu są Michał Mikołajec (wokal), Korneliusz Flisiak (instrumenty klawiszowe), Maciej Kluss Jr. (gitary), Łukasz Droździk (bas) i Filip Malinowski (perkusja).
Mają na koncie sukcesy, takie jak Zwycięstwo w Antyfeście Antyradia 2017 ( zdobycie statuetki Złotej Kosy), I miejsce w Lidze Rocka 2019 wraz ze zdobyciem wszystkich nagród dla indywidualnych muzyków, I miejsce i Nagroda Publiczności Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” 2016, II miejsce i wyróżnienie w przeglądzie zespołów „Zrób Hałas” Teatru Śląskiego. Finaliści gliwickiego Przeglądu Kapel Studenckich, dwukrotni goście Telewizji Kraków oraz dwukrotni goście antenowi Piotra „Makaka” Szarłackiego w programie MAKAKOFONIA. W grudniu 2018 singiel zespołu, „Preacher”, trzykrotnie znalazł się na I miejscu notowania Turbotop Antyradia.
Zespół aktywnie koncertuje, występując u boku polskich gwiazd takich jak Coma, Cyrk Deriglasow, Nocny Kochanek, Lemon, Happysad, Acid Drinkers, Tune, czy Ania Rusowicz. Do najważniejszych wydarzeń w karierze można zaliczyć: 
– występ na czeskim festiwalu Rock For People 2017;
– występ na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego
– występ na Gali Płyty Rocku Antyradia 2017
– występ na Pol’and’Rock Festival 2018
W czerwcu 2017 zespół wydał swoją debiutancką EP zatytułowaną „Butterflies”, dostępną obecnie na serwisach streamingowych.
W lutym 2018 roku muzycy zarejestrowali materiał w legendarnym studio „Izabelin” pod okiem Andrzeja Puczyńskiego, który obecnie znajduje się w fazie produkcyjnej, podczas gdy zespół poszukuje wydawcy.
Muzykę zespołu można usłyszeć na serwisach streamingowych, serwisie YouTube, a także na antenie Antyradia.

Miasto: Pszczyna

Gatunek muzyczny: Progresywny/alternatywny rock

Linki do mediów społecznościowych
Facebook: https://www.facebook.com/dreamatlas/
Instagram: https://www.instagram.com/drm_atlas/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCKilk0tHfKnZPDseCAFgeAA
Bandcamp: www.dreamatlas.bandcamp.com/