Pochodzą ze Śląska. Jak to kluski. Jednak swoją muzyką zabierają w daleką podróż. Brudne, gitarowe przestery, szczere, wyszczekane po angielsku teksty przenoszą w miejscu i w czasie: do starego, dobrego Seattle z lat 90. Według jednego z recenzentów, Kluski nie tylko reanimują cuchnącego truposza grunge’u, ale przywracają go na tron.

Choć jest ich tylko troje, od pierwszego wydobytego dźwięku ulatnia się moc, a cały koncert jest jak wybuch gazu. Z grunge’u wchłonęli to, co najlepsze. Jak pisze redaktor „Teraz Rocka”, Paweł Brzykcy: „Ciężar, niskie strojenie, riffy, „wyżyłowana” maniera wokalna Adama Antosiewicza – jakby połączenie zalet klasyków stylu”. Przy tym wszystkim melodyjność kompozycji zdradza precyzję i profesjonalizm muzyków. Całość manewruje pomiędzy post grunge’em, stoner rockiem, hard rockiem, a czasem też, jak sami określają, happy metalem.

Istnieją od około ośmiu lat, przez ten czas zagrali koncerty w całej Polsce, a także za granicą. Występowali przed Tricky’m, Buldogiem, Luxtorpedą, Perfectem, IRĄ, Acid Drinkers. Zagrali na scenach festiwalowych, m.in. Ryśka Riedla w Chorzowie, „Gramy” w Szczecinie, „Sealesia” w Sosnowcu, czy Slot Art w Lubiążu. W 2011 roku singiel „All I’ve Got” znalazł się na płycie kompilującej najciekawszych artystów ze Śląska. Rok później ukazał się debiutancki krążek: „Yes, It’s Raw”. Życzliwe recenzje ukazały się m.in. w „Teraz Rocku” oraz na portalach: Wyspa.fm, WAFP, Silesia Space. W grudniu 2017 nakładem krakowskiej Kompanii Muzycznej Las ukazała się najnowsza płyta, „Run, Unicorn”.

„Szlifowaliśmy najdrobniejsze szczegóły, każdy z nas włożył w ten krążek mnóstwo dobrej energii, radości, wolności twórczej. Stąd też tytuł, „Run, Unicorn”. Mamy nadzieję, że słuchacz po zapoznaniu się z naszym krążkiem weźmie głęboki oddech, wstawi uśmiech na ryło i po prostu pobiegnie” – Adam Antosiewicz, wokalista i gitarzysta zespołu

Miasto: Tychy

Gatunek: muzyczny post-grunge

Linki do mediów społecznościowych
www.facebook.com/kluskipl
www.instagram.com/kluskiband