Grupa powstała 7 lat temu w Opolu z inicjatywy  gitarzysty Smoka Smoczkiewicza znanego wcześniej z występów mi.in z brytyjskim trio Firebird i innych grupach w UK.  Zespół gra muzykę  zakorzenioną w tradycji bluesa lat 60-tych i rocka lat 70-tych. Słychać wyraźne wpływy Led Zeppelin,  Free, Grand Funk Railroad, Hendrix’a czy wczesnych Deep Purple  ale te grupy nie są  jedynymi inspiracjami.  Zespół charakteryzuje surowe i energetyczne  granie nasycone  szczerością i przywiązaniem do tradycji rocka. W 2012 roku  Zespół wydaje pierwszą  Ep. Zespól otrzymuje pierwsze pochlebne recenzje i w 2013 wygrywa festiwal ‘Ku pamięci’ im Ryśka Riedla. Muzyka grupy zostaje zaprezentowana m,in  radiowej ‘Trójce’, Radio Opole, Radio ‘Revolta’, Radio ‘klasycy rocka’, Poznańskie radio ‘Afera’, radio Świdnik..etc. We Wrześniu tego roku zespól otwiera międzynarodowy festiwal Drum fest w Opolu i do końca roku  dalej grywa koncerty.

3 maja 2014 ukazuje się debiutancki album zespołu. Promuje ją singiel “Teraz albo nigdy”(Now or Never).  Do końca roku 2014  płyta zbiera bardzo dobre recenzje w Polsce i Hiszpanii. Polski magazyn  muzyczny Gitarzysta pisze aż dwa  obszerne artykuły na temat muzyki Sold my Soul na przestrzeni 7 miesięcy. Wspaniałe wyróżnienie! Dodatkowo zespół zdobywa drugie miejsce w plebiscycie magazynu bluesonline.pl w kategorii płyta roku.
Zima 2015 to premiera nowego oficjalnego teledysku do piosenki  “Dream of Yesterday”, natomiast w kwietniu Sold My Soul  gra  swoje pierwsze  8 koncertów klubowych w Hiszpanii. Rok 2016 to zmiany składu w zespole. W listopadzie 2016 zespół nagrywa kolejne demo i w marcu 2017 wydaje  pilotażowy singiel  z nowym wokalistą ( Łukasz Lipa Lipowczan ) zatytułowany  “Ostatni Król”. Utwór dedykowany jest  B.B Kingowi i Tadeuszowi Nalepie  Przez cały rok zespół grywa koncerty. 20 grudnia 2017 pojawia się drugi singiel zespołu w tym samym roku pt “Joy Machine” . Jest to preludium do pracy nad nowym albumem z nowym wokalistą na pokładzie Łukaszem ‘Lipą’ Lipowcznem W marcu  2018 grupa wchodzi do studia nagrań Stobno w Szczecinie w celu zarejestrowania nowego materiału na drugą płytę, po czym zespół gra koncerty w Hiszpanii i na jesień w klubach w kraju. Druga płyta zespołu ukazała sie 8 maca 2019 i zdobywa  obecnie bardzo dobre recenzje. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery płyty, płytę zaprezentowało 10 stacji radiowych w kraju i zagranicą. W maju zespół rusza z koncertami promującymi album. Zaczynając od mini trasy akustycznej w północnej Hiszpanii 16 maja…..

Miasto: Opole

Gatunek muzyczny: blues rock / hard rock/ retro rock

Linki do mediów społecznościowych
www.soldmysoul.pl
https://www.facebook.com/soldmysoulmusic/