„Weź nie pytaj”, czyli sukces teledysku Pawła Domagały!

Przed niespełna miesiącem do sieci trafił teledysk do piosenki „Weź nie pytaj” zapowiadającej album „1984”, a już zbliża się do 4 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Autorem tekstu jest Paweł Domagała, a muzykę skomponowali wspólnie   z Łukaszem Borowieckim, producentem muzycznym płyty, zaś za reżyserię                i realizację teledysku odpowiedzialny jest Paweł Łukomski (Studio 35).

„Weź nie pytaj” jest obok „Szczęścia” moją najbardziej radosną piosenką. Chciałem tą radością podzielić się z innymi. Inspiracją była myśl, że jestem szczęśliwym człowiekiem,     i tak naprawdę wszystko, co istotne jest bardzo proste i dostępne dla każdego. Było to dla mnie, być może banalne, ale wielkie odkrycie. Parafrazując C.S Lewisa, „Weź nie pytaj” powstała z mojego osobistego „zaskoczenia Radością” – mówi Paweł Domagała.

Debiutancka płyta „Opowiem Ci o mnie”, okryła się złotem, a single “Jestem tego wart”         i “Gdybyś była” zobaczyło już miliony ludzi w serwisie YouTube. Zaraz po zakończeniu trasy koncertowej promującej płytę Paweł Domagała i Łukasz Borowiecki rozpoczęli pracę nad kolejnym albumem. Według starej piłkarskiej zasady, że nie zmienia się zwycięskiej drużyny, do współpracy zaprosili tych samych muzyków – perkusistę jazzowego Roberta Rasza, gitarzystów Tomasza „Serka” Krawczyka i Krzysztofa Łochowicza, a na klawiszach zagrał Piotr Wrombel. Paweł Domagała zagrał na gitarze, Łukasz Borowiecki na basie. „Bardzo się cieszę, że chłopaki przyjęli zaproszenie, bo to naprawdę fantastyczni muzycy      i cudowni ludzie. Granie z nimi to nie tylko przyjemność muzyczna, ale także towarzyska, co też jest bardzo istotne, bo relacje między nami przekładają się na muzykę.” – mówi Paweł.

„1984” to rok urodzenia Pawła Domagały, a płyta jest rodzajem podsumowania i pierwszej rundy w meczu: Paweł Domagała kontra świat. Premiera albumu zaplanowana jest             w listopadzie tego roku. „Zależy mi, by każda płyta była spójną tematycznie opowieścią,       a każdy utwór dopełniał poprzedni. „1984” to sentymentalna podróż do przeszłości 35-latka, który na chwilę zatrzymuje się i sprawdza, co wydarzyło się w jego życiu. Pyta, czy jest sobie wierny i czy spełniły się jego marzenia. Nie jestem hip-hopowcem i nie piszę o swoim świecie 1 do 1, ale życie jest dla mnie inspiracją, by dzielić się emocjami i przemyśleniami.” – podkreśla Paweł.

Można już zamawiać preorder „1984” z dodatkami (koszulki, bluzy, płyty z autografem,      a nawet dożywotni wstęp na koncerty) pod linkiem:

https://bit.ly/2MqOcV9

O Pawle

Paweł Domagała, czyli człowiek z podwójnym życiem – aktorskim i muzycznym. Gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych. Nie rozstaje się z gitarą, stara się równocześnie być radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie. Niezależnie od gatunku filmu, w którym gra, tworzy barwne postaci. Jako aktor znany jest między innymi z filmów: „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni” i „Planeta singli” czy  z roli w serialu „O mnie się nie martw”.

Więcej informacji pod linkami:

www.paweldomagala.pl

https://www.facebook.com/paweldomagala.oficjalna/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.