Wielki powrót – KROKI prezentują singiel „Balon” i zapowiadają płytę!

Po trzyletniej przerwie od wydania minialbumu „Stairs”, który okazał się ogromnym sukcesem zespół Kroki wraca w wielkim stylu! Wczoraj premierę miał ich pierwszy zaśpiewany po polsku singiel „Balon”, który zwiastuje długogrający album zespołu.

„Balon” to najnowszy singiel zespołu Kroki, pierwszy w ich karierze zaśpiewany po polsku. Opisuje wewnętrzne rozterki każdego człowieka, narastające do takich rozmiarów, że ma on ochotę się ulotnić, zostawić wszystko, zapaść pod ziemię. Utwór jest swojego rodzaju zaproszeniem do krótkich, intymnych opowieści. Opowieści, którymi są kolejne utwory na nadchodzącym albumie.

„Mania wielkości toczy świat. Szukasz wartości – w oczy patrz.” Nie bierzmy na siebie zbyt wielu spraw i nie zapominajmy o tym, co jest dla nas ważne. Przeżycia, emocje, które często w nas siedzą, nie zawsze znajdują ujście. Niestety nie zawsze wypluwamy z siebie to, co nas męczy, rzadko rozmawiamy o rzeczach ważnych. Dzięki czemu szybko zakładamy na siebie skorupę i nie pokazujemy swoich uczuć, tego kim tak naprawdę jesteśmy. (Kroki)

Szturmem podbili serca krytyków, dziennikarzy a przede wszystkim słuchaczy epką pt. „Stairs”. Wyszukane brzmienia, harmonia i emocje – to przede wszystkim znajdziemy na  debiutanckim materiale, który swoją premierę miał jesienią 2016. Jego świetne przyjęcie zaowocowało współpracą wizerunkową z marką IKEA, a także wieloma nominacjami do nagród m.in. Fryderyków, Munoludów czy nagród Gazety Wyborczej.

Na materiale z nadchodzącej płyty znajdzie się więcej instrumentów i jeszcze więcej melodii. Artyści wykorzystują naturalne brzmienia, nagrywane często w amatorski sposób, aby udowodnić, że tak jak ludzie, muzyka nie musi być idealna.

Zespół tworzą producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. Inspiracje muzyczne czerpią z jazzu, soulu, indie rocka, a to wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką i charakterystycznym głosem frontmana. Mimo tak szerokich muzycznych wpływów, Kroki stworzyły spójną brzmieniowo całość.


Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/krokimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/kroki.music/

YouTube: https://www.youtube.com/user/KayaxTV