Wielki powrót płyty „Gusła” LAO CHE

Legendarna płyta LAO CHE, „Gusła”, została wznowiona. Pierwsze wydanie ukazało się 14 stycznia 2002 roku nakładem S.P. Records.


Jak podkreśla wydawca, debiut zespołu w roku 2002 był niezwykłym wydarzeniem na polskiej scenie muzycznej. Muzycy wzięli na warsztat słowiańskie legendy, średniowieczne wierzenia, romantyczne inspiracje… Tak narodził się album koncepcyjny, wyrażający nie tylko baśniowy nastrój, ale korzystający z mnogości klimatów muzycznych – bez żadnych ograniczeń podyktowanych stylem. Recenzenci określili tę płytę mianem „bezwstydnie oryginalnej”. Z perspektywy czasu, w kontekście późniejszych dokonań artystycznych LAO CHE, debiut ten jest interesujący – zarysowuje bowiem charakter muzyki tworzonej przez grupę, wskazuje, że nie ma dla nich żadnych ograniczeń czy to muzycznych, czy tematycznych.


Płytę promowały dwa oryginalne w warstwie muzycznej i słownej utwory: „Klucznik (Rozdziobią nas kruki i wrony)” i „Jestem Słowianinem”. W przypadkach za słowa odpowiada Hubert Dobaczewski, zaś muzykę stworzyli wspólnie Hubert Dobaczewski, Mariusz Denst, Michał Jastrzębski, Filip Różański, Rafał Borycki i Michał Warzycki.Zajrzyj po więcej:

LAO CHE na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.