Wigilijna opowieść Katarzyny Cerekwickiej

KATARZYNA CEREKWICKA
„Kolędy”
Płyta już w sprzedaży!

https://UmusicPL.lnk.to/A9jFg

Katarzyna Cerekwicka, artystka znana z aksamitnego altu, właśnie nagrała kolędy. To płyta niezwykła. Wigilijna opowieść, utkana ze wspomnień, tęsknot i… marzeń. Podobno spełniają się w świąteczny czas.

Wciąż przechowuje w pamięci obrazki świąt z dzieciństwa. Tuż po wigilijnej wieczerzy wszyscy zasiadali razem przy choince, by śpiewać kolędy. Na ten moment zawsze czekała najbardziej. Brat przynosił akordeon, babcia rozdawała śpiewniki i już po chwili po domu roznosiło się głośne: „Przybieżeli do Betlejem”. W powietrzu unosił się zapach pomarańczy, goździków i cynamonu. Znikały wszystkie troski, świat stawał się piękniejszy.

Artystka zatęskniła za tą magią świąt z dzieciństwa. Za kolędami prostymi jak źdźbło siana spod wigilijnego obrusa. I postanowiła nagrać płytę. Taką, jaką sama chciała dostać pod choinkę. I powstały nowe interpretacje kolęd. Przejmujące, liryczne, niezwykle emocjonalne, szczere, chwytające za serce. Mówi, że tę płytę zrobiła przede wszystkim dla siebie. Marzyła o niej od lat. – Może musiał przyjść odpowiedni czas? A może dopiero dziś mam odwagę na zaśpiewanie kolęd w taki sposób – zastanawia się wokalistka, która w przyszłym roku obchodzić będzie dwudziestolecie pracy artystycznej.

Na płycie jest dziesięć moich ulubionych kolęd m.in. „Mizerna cicha” oraz bonus track w postaci duetu z Krzysztofem Kiljańskim „Na całej połaci śnieg”. Nagrywając te kolędy, czułam ogromną radość. Taką, jaką czuje się w święta. Myślę, że to łatwe, gdy kochasz kolędy – mówi Katarzyna. A ona kocha. Za ich ckliwość, za prostotę, za melancholię. – Nie wiem, czy jest taki drugi kraj, który ma tyle pięknych kolęd i tak chętnie są one śpiewane – zastanawia się. – Nasze polskie kolędy mają duszę, są liryczne, wzruszające, choć trudne do zaaranżowania, dużo tam walczyków, mazurków, prostych akordów, dlatego tak ciężko je „uwspółcześnić”. Odzywa się w nich nasza słowiańska dusza. Myślę, że kolędy można tylko wtedy zaśpiewać, gdy kocha się święta – dodaje.

Katarzyna Cerekwicka „Cicha noc”
Pierwszy z czterech materiałów video z wykonaniem kolęd z płyty już na Youtube!

TRACKLISTA
1. Pójdźmy wszyscy do stajenki
2. Mizerna Cicha
3.Przybieżeli do Betlejem
4. Cicha noc
5. Jezus malusieńki
6. Mędrcy świata
7. Oj Maluśki, Maluśki
8. Lulajże Jezuniu
9. Gdy się Chrystus rodzi
10. Dzisiaj w Betlejem

BONUS TRACK

11.  Na całej połaci śnieg (feat. Krzysztof Kiljański)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.