Winter is Coming Down – piosenka, która zabierze Cię w daleką podróż

Czasem ciężko jest uwierzyć jak mało powstaje artykułów o młodych i zdolnych artystach, którzy wywodzą się z rodzimej sceny muzycznej. Wychodzimy temu na przeciw i z duma przedstawiamy Państwu zespół Izzy and The Black Trees

Izzy and The Black Trees to kwartet z Poznania, który zabierze Was w świat amerykańskiego folku i nastrojowych ballad w klimacie znanym z filmów Davida Lyncha. Założycielem i główną siłą kompozytorską zespołu jest Iza Rekowska, która swoje songwriterskie umiejętności szlifowała podczas 5-letniego pobytu w Londynie. Zespół pozostaje pod wpływem takich artystów jak Nick Cave, Pj Harvey, Bob Dylan, the Doors, Queens of the Stone Age i długich nocnych podróży.

W sieci dostępny jest teledysk do utworu Winter is Coming Down, który polską premierę poprzedził sukcesami w USA (nominacja do nagrody Golden Kayak) oraz obecnością na listach przebojów w Australii i Wielkiej Brytanii. 14.08.2018 zespół otwierał jedyny koncert Chelsea Wolfe w Polsce. 18.09.2018 podczas koncertu w klubie Blue Note w Poznaniu (retransmisja w Radio Afera) odbyła się premiera EP zespołu.

Jeśli lubicie wędrować, gdzieś na dalekie krańce świata ta EPka MUSI znaleźć się w Waszym zestawie podróżniczym!
Skład zespołu:
Izabela Rekowska – śpiew, gitary (Mississleepy)
Mariusz Dojs – śpiew, gitary (Forget About Julia)
Wrzos – bas (Superhalo)
Dawid Niedźwiedziński – perkusja

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.