„Włącz mnie”, czyli najnowszy klip Radia Bagdad

15 listopada br. ukazał się teledysk Radia Bagdad promujący singiel „Włącz mnie”. Prace nad klipem trwały prawie rok. Swoją tematyką odwołuje się on do trudów współczesnego człowieka: relacji międzyludzkich w sieci, samotności i uwikłania w internetową erotykę. Obraz mocno akcentuje tę problematykę, na pierwszy plan wysuwając animowane motywy cielesne osadzone w przestrzeni nowoczesnego, nocnego miasta. W efekcie powstał odważny, animowany w technice 3D, klip nasuwający skojarzenia ze światem gier komputerowych.


Twórcami teledysku są: Paweł Zawadzki (reżyseria), Karolina Sławik (scenariusz), Cezary Drab (animacja/compositing).


„Włącz mnie” pochodzi z najnowszej płyty Radia Bagdad, „Retransmisje”, wydanej w 2016 roku. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera zapis godzinnego koncertu w radiowej Trójce, podczas którego zespół wykonał akustyczne wersje swoich dotychczasowych utworów. Druga płyta jest składanką nagrań skompilowanych przez wydawcę Lou Rocked Boys. Znajdują się na niej wersje singlowe, jak i piosenki niezamieszczone na żadnym z poprzednich albumów, w tym jedna nowa kompozycja „Włącz mnie”.


Autorem tekstu jest tu Konrad „Sielak” Siedlecki, zaś muzykę skomponował zespół Radio Bagdad w składzie: Sielak (głos, gitara), Dzik (bas, głos, klawisze) i Przemo (perkusja).Zajrzyj po więcej:

Radio Bagdad na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.