Włodek Pawlik Trio: Pawlik/Moniuszko – koncert w łódzkiej WYTWÓRNI już 11 listopada

Muzyka to symbol wolności. Jej największą siłą jest niezależność, umiejętność jednoczenia i niesienie nadziei. W Święto Niepodległości, 11 listopada, w łódzkiej Wytwórni gościć będziemy trio Włodka Pawlika.


Tego wyjątkowego wieczoru usłyszycie połączenie dwóch równie pięknych światów – klasyki i jazzu, które uczyni ten dzień jeszcze bardziej radosnym. Włodek Pawlik Trio na żywo wykona kompozycje z płyty „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”.

Płyta Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim i jednocześnie światowym rynku fonograficznym, na której znajdują się utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji. Nagrań dokonano na przełomie roku 2018/2019 w studiach Polskiego Radia, opracowywali je najwybitniejsi polscy reżyserzy dźwięku. Do nagrania płyty „Pawlik/Moniuszko-Polish Jazz” pianista zaprosił muzyków tworzących na co dzień najsłynniejszy polski zespół jazzowy Włodek Pawlik Trio – Pawła Pańtę na kontrabasie i Adama Zagórskiego na perkusji.Album ukazał się w roku 2019 – jubileuszowym Roku Moniuszkowskim uchwalonym zarówno przez Sejm RP, jak i przez UNESCO. W tym roku większość wydarzeń kulturalnych nawiązuje do bezpośrednich inspiracji muzyką Wielkiego Twórcy polskiej opery narodowej i jednego z najważniejszych polskich kompozytorów, Stanisława Moniuszki. Tak też jest w odniesieniu do projektu „Pawlik/Moniuszko – Polish Jazz”. Zdobywca Grammy, światowej sławy polski pianista jazzowy – Włodek Pawlik – wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce. Efekt, jak zwykle w odniesieniu do tego artysty, jest fantastyczny. Muzyka z najnowszego albumu pianisty to rozkosz dla ucha i ducha, dzieło najwyższej próby, które zadowoli zarówno prawdziwych koneserów muzycznych, jak też szerokie grono słuchaczy.


Organizator: Wytwórnia
Bilety (miejsca siedzące, nienumerowane): 70 zł z kartą zniżkową / 80 zł bez karty zniżkowej.


Zobacz więcej:

Facebook

Klub Wytwórnia – Oficjalna strona

Klub Wytwórnia – Facebook