Wojtek Mazolewski kończy tegoroczną trasę koncertową

Dobiegający końca rok 2016 był niezwykle owocny dla Wojtka Mazolewskiego. Jesień przyniosła muzykowi aż 30 koncertów w 7 krajach. Razem z Wojtek Mazolewski Quintet podbił kontynent europejski i Japonię, zaś z punkrockowym zespołem Pink Freud występował na terenie całej Polski. W listopadzie wydał ponadto krążek noszący tytuł „Chaos Pełen Idei”, a druga połowa grudnia upłynie pod hasłem ostatnich dwóch w tym roku koncertów.


Pink Freud określany jest mianem rock’and’rollowego kwartetu jazzowego. Tegoroczny plan koncertowy formacji został opracowany pod kątem promocji najnowszego albumu grupy, czyli wydawnictwa „Pink Freud plays Autechre”. W efekcie koncerty odbyły się w 10 polskich miastach: w Warszawie, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Włocławku, Gdańsku, Gnieźnie, Białymstoku, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Na pożegnanie z fanami zespół da jeszcze dwa występy zamykające i podsumowujące trasę: jeden z nich będzie miał miejsce właśnie dziś, tj. 15 grudnia, w katowickim MegaClubie, drugi zaś jutro, 16 grudnia, podczas WROsound Festivalu we wrocławskim klubie Impart.


To jeden z koncertów odświeżających pojęcie muzyki – wydarzenie mające w sobie coś z przewrotowego ciosu, który silnie i gwałtownie pobudzając percepcję, wyzwala poczucie nieskrępowanego spełnienia; synergia konsekwentnie i zdecydowanie realizowanej artystycznej wizji, charyzmy wynikającej z biegłości wykonawczej każdego z instrumentalistów, uderzającej chemii wewnątrz zespołu oraz świadomego operowania brzmieniem i dynamiką – mówi Maciej Gemik  z wmigthegig.com.


Trasie patronują Co Jest Grane, JazzSoul.pl i Brand New Anthem. Wydawca albumu w wersji winylowej to More Music Agency, a wersji na CD – Mystic.Co więcej, w miniony poniedziałek, tj. 12 grudnia, w Teatrze Roma odbyła się warszawska premiera wyżej wymienionego krążka Mazolewskiego „Chaos Pełen Idei”. W koncercie wzięli udział wykonawcy zaangażowani w proces tworzenia albumu: Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, John Porter, Misia Furtak, Ania Rusowicz, Vienio, Justyna Święs i Piotr Zioła. Pojawili się tu także muzycy kwintetu Wojtka: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki. Wśród artystów, których głosy usłyszymy na płycie, znalazła się również Natalia Przybysz.Zajrzyj po więcej:

Wojtek Mazolewski Quintet na Facebooku

Pink Freud na Facebooku


fot. Robert Gutowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.