Wojtek Mazolewski – polski jazz z Mózgu do Japonii!

fot-lukasz-kohutWojtek Mazolewski Quintet po intensywnych wakacyjnych koncertach rusza w jesienną trasę. Muzycy zagrają we wrześniu na „Mózg Festival” w Bydgoszczy i trasę koncertową w Japonii!

Sierpień obfitował w fantastyczne koncerty kwintetu. WMQ był m.in. headlinerem „Olsztyn Stage” podczas Olsztyn Green Festival. „To najlepszy koncert pierwszego dnia i jeden z 2 najlepszych całego festiwalu. Pod względem energii na 1 miejscu!” – mówiła Joanna Dolecka po koncercie.

Równie entuzjastycznie recenzowali występ dziennikarze: „Kontrabas, trąbka, klawisze, perkusja i saksofon. Do tego wielki talent, elokwencja muzyczna i umiejętność zabawy dźwiękiem. Oto przepis na jazz i yass z najwyższej półki. Słuchanie koncertów Wojtka Mazolewskiego i jego zespołu to wielka przyjemność.” – napisali Karol Sakosik i Marta Gruszecka z cojestgrane24.wyborcza.pl

Zespołu gdańskiego artysty nie zabrakło także na tegorocznej edycji Męskiego Grania. Dwa wyjątkowe koncerty: we Wrocławiu z Anią Dąbrowską i Misią Furtak oraz finał w Żywcu ze specjalnym udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny pokazały, że występy na żywo są prawdziwym żywiołem WMQ. Koncert finałowy zobaczyło 9 tys. osób zgromadzonych w żywieckim amfiteatrze i 365 tys. dzięki transmisji internetowej! Wojtek Mazolewski Quintet po raz kolejny pokazał nam potęgę jazzu. „Wspaniały popis instrumentalny zespołu dowiódł, że wcale nie potrzeba słów, żeby przekazać odbiorcy co nam w duszy gra. Na koniec tego występu na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który płynnie uzupełnił występ Quintetu i dodał mu jeszcze więcej mocy…” – Wybieram Kulturę o finale w Żywcu.

                       

Letnie koncerty napędziły zespół do dalszej pracy. Muzycy przygotowują się już do intensywnych jesiennych miesięcy. Wrześniowa trasa rozpocznie się 16 września o godz. 23:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy na Mózg Festival.  Kwintet Mazolewskiego wystąpi ze specjalnym programem zatytułowanym „Nowa Fala Mózgu.” Będzie to hołd nie tylko dla La Nouvelle Vague w kinie ale i Nowej Fali w muzyce. Począwszy od zespołów skupionych wokół klubu CBGB’s przez scenę UK do Trójmiejskiej sceny alternatywnej – wszystkich tych, którzy wychodzili poza szeroko przyjęte ramy. Usłyszymy echa kultury lat 60. – bunt, kontestację i entuzjazm maja 68. Źródło całej swobodnej konstrukcji i muzycznej wolności, którą kieruje się Mazolewski w swojej twórczości –można również znaleźć w zjawisku Nowej Fali, do której nawiąże koncert.

                         

Kolejnym punktem na koncertowej mapie świata jest dla kwintetu Azja Wschodnia. Wojtek Mazolewski powraca do Japonii na zaproszenie prestiżowego Takasaki Music Festival, aby zaprezentować kolejny swój projekt. Po sukcesie trzech tras Pink Freud i wydaniu albumu Monster Of Jazz na rynek japoński przez wytwórnię This Time Records fani jazzu z Kraju Kwitnącej Wiśni będą mieli okazję usłyszeć muzykę formacji Wojtek Mazolewski Quintet. Azjatycka trasa rozpocznie się 19 września w Tokio, koncertem w klubie Haremame. 20 września muzycy wystąpią na Takasaki Music Festival w mieście Takasaki, a cztery dni później w Blue Books Cafe w Shizuoka. Wraz z liderem zagra: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – fortepian, Qba Janicki – perkusja. Trasa odbywa się dzięki wsparciu Instytutu Polskiego w Tokio oraz dofinansowaniu przez Instytut Adama Mickiewicza.

fot-damian-kramski


Zajrzyj po więcej!

16 września 2016r. godz. 23:00 – „Nowa Fala Mózgu”, Mózg Festival
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
bilety: 50zł
www.festiwal.mozg.pl

19 września 2016r. godz. 12:30 (11:30 otwarcie drzwi)
Klub Haremame(Tokio, Daikanyama)
bilety w przedsprzedaży: 3.000 JPY, w dniu koncertu: 3.500 JPY,
☆wejście z zaproszeniem w dniu koncertu: 2.700 JPY
rezerwacja:Klub Haremame tel. 03-5456-8880

☆Osoby, które przyjdą na spotkania w ramach wystawy「Eye on Poland」otrzymają zaproszenia upoważniające do zniżki przy zakupie biletów na koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w klubie Haremame!

20 września 2016 r. godz. 19:00 (18:30 otwarcie drzwi)
City Gallery Core Hall, Takasaki Music Festival
bilety: 3000 JPY (wszystkie miejsca siedzące z rezerwacją)
rezerwacja:Komitet Organizacyjny Festiwalu tel. 027-322-9195
Organizator: Takasaki Music Festival, Miasto Takasaki

24 września (sob.) godz. 20:00 (18:30 otwarcie drzwi)
BLUE BOOKS cafe Shizuoka
rezerwacja:BLUE BOOKS cafe Shizuoka tel. 054-260-7644

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.