Wojtek Mazolewski Quintet i Przyjaciele – wyjątkowy koncert w Gdańsku!

jWojtek Mazolewski szykuje kolejne duże wydarzenie w rodzinnym Gdańsku. W marcu mieszkańcy Trójmiasta mieli okazję uczcić 40. Urodziny Wojtka na koncercie Pink Freud, Freeyo i zaproszonych gości w Teatrze Szekspirowskim. Tym razem Mazolewski przygotował wyjątkowy koncert ze swoim kwintetem, którego ostatni album zatytułowany „Polka” osiągnął status Złotej Płyty.

Już w najbliższą sobotę o godzinie 20:30 na Targu Węglowym w Gdańsku usłyszymy przede wszystkim kompozycje znane z „Polki” ale przygotowane w specjalnych aranżacjach, które zespół wykona wraz z gośćmi specjalnymi: Wojciechem Waglewskim, Misią Furtak, Mateuszem Pospieszalskim i Justyną Święs. Koncert odbędzie się w ramach Święta Miasta Gdańska. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W ubiegły weekend Mazolewski zagrał koncert, który zwieńczył tegoroczną edycję Red Bull Music Academy Weekender w Warszawie. Dwie wspaniałe postacie polskiego jazzu – Zbigniew Namysłowski spotkało się na jednej scenie Teatru Studio. Główną osią koncertu były kultowe albumy artystów: „Winobranie” i „Grzybobranie”. Wyprzedany do ostatniego miejsca koncert zakończył się długą owacją dla muzyków, którzy jak sami mówią nie tyle „wykonywali” muzykę co ją stwarzali.

Przemysław Bollin z portalu Onet Muzyka w swojej recenzji napisał – „Przypomniano nam, co znaczy harmonia i melodia, i ostry smak nieparzystego metrum. Taki był cały ten koncert. Wybuchowy. Mogliśmy się spodziewać najlepszego i to dostaliśmy. Lepszego prezentu, niż występ ze swoim mistrzem Wojtek nie mógł dostać na 30-lecie pracy artystycznej.”

 

Koncert dzięki internetowej transmisji na żywo został zauważony przez zagranicznych krytyków, polecał go m.in. za pośrednictwem swoje twittera legendarny dziennikarz radia BBC Gilles Peterson.


Zajrzyj po więcej!

https://www.facebook.com/wmazolewski/


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *