Wojtek Mazolewski w trasie – Polska, Irlandia, Anglia

Wojtek Mazolewski Quintet rusza w trasę koncertową, która obejmuje trzy koncerty w Polsce i dwa na Wyspach Brytyjskich. Ich muzyki na żywo w tym miesiącu będzie można posłuchać w Polsce jak również i za granicą: w Irlandii i w Angli!

 

wojtek mazolewski quintet

Wyprzedane koncerty podczas lutowej trasy Excentrycy Grają Fajfy spowodowały, że kwintet Wojtka Mazolewskiego zdecydował się zaprezentować excentryczny materiał także w marcu. Natchnieniem do stworzenia projektu  był udział zespołu Wojtka Mazolewskiego w obsadzie aktorskiej filmu „Excentrycy – po słonecznej stronie ulicy” w reżyserii Janusza Majewskiego. Ekranizacja słynnej powieści o tym samym tytule  została nagrodzona Srebrnymi Lwami na tegorocznym Festiwalu w Gdyni. Excentrycy zagrają fajfy w Wadowicach (11.03), Czechowicach-Dziedzicach (12.03) i Krakowie (13.03). Będzie to muzyczna podróż przez kolejne epoki muzyki tanecznej od swingu przez raggae, ska po muzykę The Prodigy!

W marcu kwintet wyruszy także na podbój Wysp Brytyjskich! Muzyka z albumu „Polka” zabrzmi 18 marca w Dublinie a 19 marca w Londynie. Pierwszy koncert odbędzie się w The Grand Social, klubie kilkukrotnie nominowanym do nagrody najlepszego klubu muzycznego w Irlandii. Parterem koncertu jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie. Natomiast londyńska publiczność posłucha kwintetu w The Garage. W tym prestiżowym klubie występowały takie zespoły jak Red Hot Chili Peppers, Radiohead czy Muse. Koncert w stolicy Wielkiej Brytanii wspiera Instytut Polski w Londynie. Organizatorem koncertów w Dublinie i Londynie jest MegaYoga.


Inne wydarzenia na których pojawi się Wojtek Mazolewski Quintet w marcu:

08.03 – Gala rozdania Pomorskich Sztormów, Gdynia
31.03 – Urodziny Wojtka Mazolewskiego  – Freeyo, Pink Freud- Teatr Szekspirowski, GdańskWojtek Mazolewski Quintet – Polka [ Wojtek Mazolewski ]

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *