Wojtek Mazolewski wita wiosnę premierami!

Rozpiska koncertów
Rozpiska koncertów

15 kwietnia w Teatrze Syrena w Warszawie miał miejsce pierwszy koncert po wydaniu w styczniu płyty „Pink Freud plays Autechre„.  Płyta spotkała się ze świetnymi recenzjami. Agnieszka Szydłowska z Radiowej Trójki mówi o niej tak:

„Koniecznie trzeba zobaczyć wykonanie tej płyty na żywo, bo wtedy dopiero stoimy twarzą w twarz z ludźmi przekraczającymi swoje możliwości.”


Dzień później – 16 kwietnia premiera długo oczekiwanego albumu z remiksami ze Złotej Płyty Polka. Wyjątkowa płyta – Polka Remixed została przygotowana przez Wojtek Mazolewski Quintet, wytwórnię U Know Me Records oraz zaproszonych gości.

Ale to dopiero początek! Przeczytajcie co jeszcze nas czeka!

WojtekMazolewskiJazzForumWojtek Mazolewski na okładkach

Wojtek na okładce majowego  Jazz Forum!

Do tego obszerny wywiad, relacja z koncertu urodzinowego, a dla prenumeratorów mini album  POLKA LIVE! – ilustrację na okładkę przygotowała Marta Kacprzak.

WojtekMazolewskiMonitorOkładkowy wywiad Wojtka Mazolewskiego w MONITOR MAGAZINE

Okładka została uznana za jedną z najlepiej zaprojektowanych na świecie według wpływowego bloga coverjunkie.


WojtekMazolewskiinApartamentsMagazineO tym, co skrywa muzyczny takt, jak przestrzenie mogą wpłynąć na naszą percepcję i na nasze emocje, co obrego wynika z tęsknoty, a także o tym, jak przebiega produkcja paliwa odrzutowego – rozmawiał Wojtek z Justyną Salwin
z INApartments Magazine.


Wojtek Mazolewski na europejskich festiwalach

WojtekMazolewskinafestiwalach28.04 | LONDYN
Excentrycy Grają Fajfy – 14. Polish Film Festival Kinoteka

więcej…

13.05 | NORYMBERGA
Wojtek Mazolewski Quintet – 11.Polnische Filmwoche

więcej…

14.05 | DÜSSELDORF
Wojtek Mazolewski Quintet – 24. JazzRally

więcej…

08.07 | GĂRÂNA
Wojtek Mazolewski Quintet – 20. Gărâna Jazz Festival
najbardziej prestiżowy festiwal w Środkowej Europie

więcej…


Wiosenne koncerty w Polsce

WojtekMazolewskikoncertywpolsce

Wojtek Mazolewski wiosną zaprezentuje przeplatankę wszystkich swoich projektów. W Polsce będziemy mieli okazję usłyszeć:

01.05    | WMQ |    Maj, bzy, Rybnik i Ty, Rybnik

02.05    | WMQ |    Wiosna Jazzowa, Zakopane
11.05    | WMQ |    Festiwal Kody, Lublin
21.05    | WMQ |    Jazzonalia, Konin
22.05    | WMQ |    Red Bull Music Academy Weekender, Warszawa
28.05    |  Wojtek Mazolewski i przyjaciele, Gdańsk
02.06    | WMQ |    Excentrycy Grają Fajfy, Ciechocinek

PREMIERA – Polka Remixed

WojtekMazolewskiPolkaRemixed16 kwietnia miał premierę długo oczekiwany album z remiksami ze Złotej Płyty Polka. Wyjątkowa płyta – Polka Remixed, przygotowana została przez Wojtek Mazolewski Quintet, wytwórnię U Know Me Records oraz zaproszonych gości, m.in.: Justynę Święs, Holaka z Weną, Metro i O.S.T.R., Enveego, Daniela Drumza i Hatti Vatti oraz Misię Furtak z Twardowskim.

Z okazji premiery w warszawskim Teatrze Syrena odbył się specjalny koncert kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Zespół zaprezentował publiczności wzbogacone o elektronikę aranżację utworów z wydanego w 2014 roku albumu Polka, których nie znajdą na płycie z remiksami.

Album został bardzo dobrze odebrany przez krytyków:

„To, co najbardziej podoba mi się na ‘Polka Remixed’ to fakt, że spotyka się tu wielu różnych producentów i wokalistów niekoniecznie silnie związanych z wytwórnią U Know Me. Zbudowane przez nich kooperacje zaowocowały stworzeniem ciekawych, niebanalnych numerów, które słucham na okrągło od kilkunastu dni i wciąż mi się nie nudzą. Twórcza atmosfera na tym winylu aż kipi. Piątka – nie na zachętę, nie na wyrost, ale dlatego, że takie wydawnictwa są potrzebne.” – Paweł Wójcicki, muno.pl

WojtekMazolewskikoniec18 kwietnia zespół Mazolewskiego zaprezentował wizualizacje do remiksu utworu Paris przygotowanego przez duet Rysy z gościnnym udziałem Justyny Święs. Jest to pierwszy z serii minimalistycznych ruchomych obrazów stworzonych jako ilustracje do albumu POLKA REMIXED.

„W dobie szybkich montaży, dynamicznie zmieniających się obrazów, pragniemy przedstawić Wam coś kompletnie innego: minimalistycznego i kontemplacyjnego. Przed Wami szlachetna złożona z 400 odręcznie przygotowanych rysunków, ambientowa animacja Marty Kacprzak.”


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *